1. HASTA YORUMLARI
  2. SIK SORULANLAR
Varis TedavisiANKARA VARİS TEDAVİSİ
  1. HASTA YORUMLARI
  2. +90312 224 1314
Varis TedavisiVaris Tedavisi
Merhaba;Size hangi konuda yardımcı olabiliriz ?

Ankara'da Ameliyatsız Varis Tedavisi

Ankara'da Ameliyatsız Varis Tedavisi

Ankara’da Ameliyatsız Varis Tedavisi

Ankara’da ameliyatsız varis tedavisi imkanlarını anlatmadan önce değinmek isteriz ki bacak toplardamarlarının sağlıklı şekilde çalışmaması sonucu ortaya çıkan hastalıktır varistir. Bu hastalığa neden olan olay çoğu zaman genetik olmakla birlikte çevresel etmenlerin de etkisin yadsınamaz.

Varis bacak toplardamarları içinde bulunan tek yönlü akışı sağlayan kapakçıkların bozularak görevini yapamaz hale gelmesinden kaynaklanır. Damar içinde bulunan bu kapakçıklar damar içinde kanın tek yönlü olarak kalbe akışını sağlarken damar çapının genişlemesine bağlı olarak kapanması gereken zamanda kapanmayarak damar içindeki kanın aşağı kaçmasına neden olmaktadır.

Bu duruma gelen bacak toplardamarları içindeki kapakçıkların tedavisi mümkün olamamaktadır. Böyle bir durumun ortaya çıkması karşısında sağlıksız toplardamarların bacakta bulunmasının faydadan çok zararı vardır. Bu nedenle geçmişte varisli damarlar ameliyat ile kesilerek çıkartılmaktaydı. Bu süreç çok sancılı ve zahmetliydi ve varis hastaları bu ameliyattan gerçekten çok korkarlardı.

Gelişen tıp teknolojileri sayesinde varis artık ameliyatsız olarak tedavi edilebilir hale geldi. Ankara’da ameliyatsız varis tedavisi hizmeti veren kliniğimiz uzun yıllardır girişimsel radyoloji alanında çalışmakta olan Dr. Rengin TÜRKGÜLER tarafından yapılan tetkik ve tedavilerde son derece başarılı sonuçlar almaya başlamıştır.

Ankara’da ameliyatsız varis tedavisi hizmeti veren varisklinik pek çok hastaya hizmet vermiş ve hastaların haklı tavsiyelerine mazhar olmuştur.

Ameliyatsız varis tedavisi bacakta bulunan damarların kesilerek çıkarılması yerine geliştirilmiş bir varis tedavisi yöntemidir. Bu tedavi yöntemini Ankara’da uygulayan kliniğimizde varis hastalarının ameliyat olmadan bu hastalıktan kurtulmaları sağlanmaktadır.

Kliniğimizde uygulanan ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri

Lazerle varis tedavisi

Köpük tedavisi ve Skleroterapi dir

Ankara’da ameliyatsız varis tedavisi veren kliniklerine nazaran kliniğimizde hastalara hiçbir zaman anestezi uygulanmamaktadır. İşlemlerin tamamında hasta işlemi uyanık biçimde izleyebilmektedir. Ankara’da ameliyatsız varis tedavisi veren kliniğimizde hastalar kliniğe yürüyerek gelip tedaviden sonra yürüyerek ayrılmaktadır. Tedavi esnasında hastalara belden uyuşturma yapılmamaktadır. Uygulanan femoral blok sayesinde sadece bacakta uyuşma sağlanmakta böylece belden uyuşturma dolayısıyla yaşanan ağrı sorunları yaşanmamaktadır.

Ankara’da ameliyatsız varis tedavisi olmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 3193 0312 224 1314
DMCA.com Protection Status