1. HASTA YORUMLARI
  2. SIK SORULANLAR
Varis TedavisiANKARA VARİS TEDAVİSİ
  1. HASTA YORUMLARI
  2. +90312 224 1314
Varis TedavisiVaris Tedavisi
Merhaba;Size hangi konuda yardımcı olabiliriz ?

Köpük Tedavisi Ankara

Köpük Tedavisi Ankara

Köpük Tedavisi Ankara’da artık çok daha kolay ve hızlı!

Köpük Tedavisi Ankara da Çoğunlukla orta boy ve kılcal (retiküler) varisler için kullanılan damarların içine aşırı ince bir iğne ile işlem yapılıp damarı kapatan ilacın (sklerozan madde) köpürtülmüş şekilde verilmesi işlemine köpük tedavisi Varis Tedavisinde; Bu işleme İğne Tedavisi şekilde da anılır. Bu ilacın etkisi hastalar yönünden tedavi esnasında ayrım edilen bir şekilde damarları büzüştürüp kapatır.

Tedaviden derhal sonra varisli damar büzüşerek kapanır lakin görüntüsünün tamamen düzelmesi biraz zaman alabilir. Bu süre insandan insana farklılık göstermekle birlikte bazen varisin yüzde yüz kaybolması birkaç ay sürebilir. Varis ne kadar büyükse iyileşmesi o kadar uzun sürebilir.

Ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerinden bir tanesi olan köpük tedavisi Ankara’da

Ameliyatsız varis tedavisi tekniklerinden biri olan köpük tedavisi ya da köpükle varis tedavisi lazerle varis tedavisi uygulanamayacak kadar küçük kılcal olmayan damarlara uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu tedavi yönteminde skleroterapi sırasında kullanılan aterosklerol isimli ilaç özel işlem ile köpürtülerek damar içine uygulanır. Damar içine uygulama yapılmadan öncelikle ilacın köpürtülmesinden ötürü köpük tedavisi ismini almıştır.

Ankara’daki kliniğimizde uyguladığımız Köpük Tedavisinde de amaçlanan şey varis oluşmuş olan damarların iç çeperinin ilaç ile tahrip edilerek kapatılmasıdır. Köpük tedavisinde kullanılan ilaç damar içine kullanıldığında damar arasında tahribata yol açar ve damarın bir daha açılmamak üzere yapışarak kapanmasını sağlar. Böylece varis olan toplardamarın kapanması ve dokuların arasına kirli kan kaçağını yapması önlenmiş olur. Köpük tedavisi yoğun şekilde hızlı ve konforlu şekilde uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Köpük tedavisi Ankara’da kliniğimize gelen hastalar tedavi sonrasında evine işine yada sporuna gidebilmektedir. Köpük tedavisi hızlı netice vermesi ve kolay uygulanabilir olması dolayısıyla son zamanlarda çok başvurulan bir varis tedavisi yöntemi olmuştur.

Köpük Tedavisi Ankara’da hangi varis tedavisinde kullanılır?

Varis Tedavisinde iğne tedavisi hem kılcal varislere, hem orta boy varislere, hem de büyük varis tedavisinde kullanılıyor. Asıl kullanım alanı, kılcal varisler ile orta boy varislerin tedavisidir. Her iki tip varisin tedavisinde isimlendirilen en etkili yöntem bu yöntemdir. Bu metod varis tedavisinde ilk seçenektir. Köpük tedavisinde orta boy varislerin tedavisinde en etkili tek ameliyatsız varis tedavisi yöntemidir. Kılcal varislerin tedavisi daha çok köpüksüz yani sıvı skleroterapi yöntemi tercih edilir. Fakat köpük tedavisinin uygulandığı da olur. Kılcal varislerin tedavisinde köpürtülmemiş skleroterapi ya da köpük tedavisi en etkili yöntem şekilde karşımıza çıkar. Kılcal varislerin tedavisinde cilt yüzeyinden yapılan lazer yada RF yöntemleri de kullanılabilir ama bunların faydası skleroterapiye nazaran daha azdır.

Büyük varislerin ana tedavi tekniği

Bacak yüzeyinde görünmeyen fakat kapak yetmezliği bulunan büyük damarların lazer yada radyofrekans ile damar içinden yakılarak tedavisidir. Köpük tedavisinde büyük varislerin tedavisinde asıl tedavi yapıldıktan sonra dıştan görülen büyük varislerin tedavisi için destekçi olarak kullanılır. Köpük tedavisiyle orta boy varislerin tam olarak giderilmesi her zaman mümkün olabilmekte. Fakat kimi zaman birkaç tedavi seansı gerekebilir. Bu tedavilerden sonra en ciddi husus hastaların sabırsız olmamalarıdır. Tedavinin sonuçlarının tam olarak ortaya çıkabilmesi için bazen bir kaç ay gerekebilir. Bu zaman çoğunlukla hastanın bünyesi ile ilgilidir ve hastanın bünyesine göre değişkendir.

Köpük tedavisi nden sonra gündelik hayata ne süre dönebilir?

Bu sorunun net cevabı “hemen” dir. Tedaviye öğlen tatilinde gelen hastalarımız bile olmaktadır. Hatta tedavi sonrasında kısa bir yürüyüş faydalı da olmaktadır. Lakin yapılan işlemden sonra kişiden kişiye farklı olmakla birlikle ağrı olabilmektedir. Genel olarak kliniğimizden çıkarken her hastamıza bir ağrı kesici ilaç kullanmasını öneririz. Ağrı olduğunda ilaç kullanılmasında sakınca yoktur. Ağrı insandan insana farklılık göstermektedir. Bu nedenle net bir cevap verilmemektedir. Ağrı olursa ağrı kesici kullanılmasında sakınca yoktur. Kimi zaman ağrı hiç olmamakta. Lakin ortaya çıkan ağrı hiç bir şekilde kişiyi olağan hayatından alıkoyacak miktarda ve şiddette olmaz.

Hangi durumda köpük tedavisi işlemi yapılmamaktadır?

Damar tıkanıklığı teşhisi konulmuş kişilere köpük tedavisi uygulaması yapmayız. Bu nedenle varis tedavisine geçilmeden öncelikle renkli doppler ultrason eşliğinde varis muayenesi yapılması çok önemli bir şeydir. Keza köpük tedavisinde kullanılan ilaca alerjisi olan kişilere de köpükle varis tedavisine devam edilmez.

Köpük tedavisi nin başarı oranı nedir?

Köpük tedavisi uyguladığımız kılcal damarlarda yüksek oranda iyileşme olur. Yani tek bir tedavi ile bütün varislerin içine ince iğne ile girip köpük ilacı versek bile tek seansta tüm varislerin kaybolması mümkün olamayabilir. Köpük tedavisinde bilhassa yeşil renk orta boylu varislerin tedavisi için en çok kullanılan metod olmakta. Bu tedavi son derece etkili bulunmaktadır.

Köpük Tedavisi Ankara’da artık daha kolay bilgi ve randevu için lütfen bize ulaşın.

Köpük Tedavisi AnkaraHasta Yorumları1
  • Kezban Başpehlivan 29.06.2017

    Uzun zamandır varislerimden görsel olarak rahatsızdım, taki ağrılarım başlayana kadar. Hep erteliyordum. Spor yaparken ve ayakta hareketsiz durduğumda çekilmeler ve ağrılar oluyordu. Varis ameliyatı hakkında çeşitli yorumlar okudum ve duydum (çoğu olumsuzdu).

    İnternet sitesinden Sevgili Rengin Türkgüler’in yazısını okudum. Lazer Endovenöz ve Skleroterapi yani Köpük Tedavisi hakkında. Bu tedavi yöntemlerinin , varisli damarın çıkarılarak yapılan operasyona alternatif olduğunu ve daha konforlu olduğunu yazıyordu. Hemen aradım, randevu aldım. Sevgili Rengin Hanım ve ekibi güleryüzleriyle karşılayarak ayrıntılı bilgi verdi. Tedavimin 40. Incı günündeyim.O kabarık damarlar tamamen yok oldu ve tabiki ağrılarım bitti.Bir kaç ay içinde dahada iyi olacak.Operasyon sonrası hiç ağrım olmadı , hiç ağrı kesici almadım.Teşekkürler Rengin Hanım.Başarılarınızla birçok insanı mutlu edeceğinizi biliyorum.

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 3193 0312 224 1314
DMCA.com Protection Status