1. HASTA YORUMLARI
 2. SIK SORULANLAR
Varis TedavisiANKARA VARİS TEDAVİSİ
 1. HASTA YORUMLARI
 2. +90312 224 1314
Varis TedavisiVaris Tedavisi
Merhaba;Size hangi konuda yardımcı olabiliriz ?

Skleroterapi

Skleroterapi

Skleroterapi

Skleroterapi ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri arasında en çok kullanılan yöntemden biridir.

Bilindiği üzere bacaklarımızda bulunan toplardamarların görevi bacaklarımızdaki kirli kanı kalbe taşımaktır. Ancak bu toplardamarlar sağlıklı şekilde çalışmaz hale geldiğinde bacakta biriken kirli kan kalbe oradan da akciğere gönderemez. Böyle olunca damarlar şişer ve gözle görülür hale gelir. Bu durum varis hastalığı olarak bilinir.

Ana toplardamarların içinde kirli kanın aşağıya kaçmasını önleyen kapakçıklar da vardır. Bu kapakçıkların bozularak görevini yapamaz hale gelmesi de varis hastalığı olarak tanımlanabilir.

Toplardamarlardaki bu bozulmanın sonucu olarak damarların içinde kan birikmeye başlar. Bir noktadan sonra damarların içindeki kan dokuların arasına da sızmaya başlar ve bacaktaki görüntünün bozulması da başlar. Cilt rengi bozulur. Damarlar yüzeyden görülür hale gelir. Ağrı ve sızı oluşur. Kaşıntı ile beraber gece uykusunu bölün kramp sorunu da yaşanmaya başlar.

Skleroterapi ise bu aşamaya gelmiş olan varis hastalığının tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Skleroterapi için kullanılan ilaç çok ince iğneler ile varisleşmiş olan damarın için enjekte edilir. İlacın etkisi ile damarın kapanması sağlanır. Böylece varisli damardan kurtulmuş oluruz.

Skleroterapi ile varis tedavisi hakkında daha fazla bilgi ve randevu için Ankara'daki kliniğimize ulaşın.

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • H
  Hayri21.06.2017

  Merhaba 21 yaşındayım iki bacağımda üst kısımda kılcar damarlarda varis belirtisi var gibi bu durumu önlemek için ne yapmak gerek?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Hayri bey merhaba, Bacaklarınızın üst kısmında olduğunu söylediiğiniz kılcal damarlar varise bağlı olabileceği başka nedenlere de dayalı olarak ortaya çıkmış olabilir. Kesin tanının varis muayenesinde konulması mümkündür. Yapılan tespite göre size tavsiyede bulunabiliriz.

Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 3193 0312 224 1314
DMCA.com Protection Status