1. HASTA YORUMLARI
 2. SIK SORULANLAR
Ankara Varis TedavisiANKARA VARİS TEDAVİSİ
 1. HASTA YORUMLARI
 2. +90312 224 1314
Ankara Varis TedavisiAnkara Varis Tedavisi
Merhaba;Size hangi konuda yardımcı olabiliriz ?

Ağrısız Varis Tedavisi

Ağrısız Varis Tedavisi Mümkün mü?

Varis hastalarının en büyük endişesi varis tedavisi sırasında ağrı duyup duymayacağıdır. 

Girişimsel radyoloji uzmanı Dr. Robert MIN tarafından geliştirilen yöntemler ile yapılan varis tedavisi sayesinde ağrısız varis tedavisi mümkün hale gelmiştir.

Bu tedavi yöntemleri 2000 yılında Amerikalı bir Girişimsel Radyoloji Uzmanı Dr. Robert MIN tarafından geliştirilmiş olup şu anda Türkiye'de de ağrısız varis tedavisi Girişimsel Radyoloji Uzmanı Doktorlar tarafından yapılmaktadır. 

Ağrısız Varis Tedavisi

Girişimsel Radyoloji Yöntemi Olan Lazerle Varis Tedavisi 

Lazerle varis tedavisi ameliyat ile koparılarak çıkarılan damarların koparılması sonucu ortaya çıkan büyük tahribatı önlemek için Girişimsel Radyoloji Uzmanı tarafından geliştirilmiştir. Bu yöntemde varisli damar koparılarak çıkarılmak yerine lazer enerjisi ile içten yakılarak kapatılması şeklinde yapılır.

Bu yöntem sayesinde varisli damar koparılarak çıkarılmaz onun yerine damarın iç yüzeyi yakılarak damarın kapanması sağlanır. Böylece varisli damara bağlantılı olan sağlıklı damarlar görevlerini daha iyi yapmaya başlarlar ve varise bağlı şikayetler son bulur. 

Ultrason Eşliğinde Yapılan Köpükle Varis Tedavisi 

Varisli damarların her zaman lazer enerjisi ile kapatılması mümkün olmayabilir. Nispeten daha ince varislerin kapatılması için köpük tedavisi uygulanmaktadır. Köpük tedavisinde kullanılan ilaç da lazer enerjisinin yaptığı etkiyi kimyasal olarak yapmaktadır. Bu ilaç damar içine verildiğinde damarın büzüşerek kapanmasını sağlar. Böylece varisli damarların dışındaki sağlıklı damarların kapanmaması ve işini yapması sağlanır.

Bu tedavi yönteminde varisli damarların ultrason ile takip edilmesi sayesinde varisli damarlar dışındaki sağlıklı damarların kapatılmaması sağlanır. Aynı şekilde yanlışlıkla sağlıklı kalın damarların kapatılması da önlenir. 

Ultrason ile damarların izlenmesi sayesinde damar içine verilen ilacın damardan başka yerlere gitmesi de engellenmiş olur. 

Kılcal Varislerin Tedavisinden Önce Doppler İle Varisin Sebebinin Araştırılması

Bacaklarda görülen kılcal varisler çoğu zaman estetik bir sorun olarak ele alınır ve doğrudan tedavi edilmesi yoluna gidilebilir.

Ancak bu uygulama son derece hatalıdır. Kılcal varislerin oluşmasına neden olan altta yatan sebebin ne olduğunun mutlaka araştırılması gereklidir. Kılcal varisler bacak dokuları içinde bulunan safen toplardamarındaki veya perforan ven denilen bağlantı venlerindeki  kaçak sonucu olabilir.  Böyle bir durumda doğrudan kılcal varislerin kapatılması için skleroterapi yapılması yanlış olacaktır.  Bu nedenle kılcal varis bile olsa tedavisine geçilmeden önce Ayakta Renkli Doppler Ultrason yapılması ve kılcal varise neden olan başka bir sorunun olup olmadığı mutlaka araştırılmalıdır. 

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • L
  Leyla Cakir25.12.2022

  Hocam benim tamamlayıcı sağlık sigortam var ben daha önce bir ameliyat geçirmiştim tekrarladı doktora gittigim de tıkanıklık var ameliyat dedi yardımcı olabilir misiniz

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba gün içinde bırakmış olduğunuz telefon numaranızdan sizi arayarak detaylı bilgi verecek yetkili personelim. Sevgiler.

 • K
  Kadir Yıldız14.02.2019

  Rengin hanım merhaba, lazer ile varis tedavisi Ankara da nerede yapılmaktadır. bu konuda bana bilgi verirseniz çok sevinirim. birde lazerle varis tedavisi fiyatları yüksek midir?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Kadir bey merhabalar, lazer ile varis tedavisi ni Ankara da özel muayenehanemde yapıyorum. Bu işlem damar genişlemesi,venöz yetmezliği,iç varis,reflü akım bozukluğu yani kısacası ameliyatlık damarlara uygulanan ameliyatsız varis tedavisi yöntemidir. Fiyat ve detaylı bilgi için bize bırakmış olduğunuz telefon numarasından size geri dönüş sağlayacaklardır. İyi günler diliyorum.

 • E
  Erhan Doğan20.01.2019

  Ankarada varis tedavisi yapan devlet hastaneleri arasında hangisini tavsiye edersiniz.siz hangi hastanede çalışıyorsunuz.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Erhan bey, geçmiş olsun Ankara da varis tedavisi yapan devlet hastanaleri hakkında bilgimiz ne yazık ki yok. Ayrıca ben her hangi bir hastanede çalışmıyorum. Sadece muayenehanemde hizmet veriyorum.

 • H
  Hüseyin Kurban02.01.2019

  hocam benim çok varis ağrım oluyor. varis ağrısı nasıl geçer? bana bu konuda ne yapmamı tavsiye edersiniz. teşekkürler

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Hüseyin bey geçmiş olsun. Varis hastalığına bağlı ağrılar varis çorabı kullanmak ve dinlenme sırasında ayakları yukarı kaldırmak suretiyle hafifler. Bunun dışında varis ağrısından kurtulmanın en kolay ve kesin yolu varis tedavisi olmaktır. Varis tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi için kliniğimizi arayabilirsiniz.

 • U
  Uğur Ersoy13.12.2018

  Rengin hanım merhaba, ben 54 yaşında bir varis hastasıyım. Bundan yaklaşık 5 yıl önce sağ bacağımdaki varisler için varis ameliyatı oldum. Varis ameliyatı sonrası iyileşmesi çok uzun sürdü ve bacağım hala çok rahat değil. Tekrar varis ameliyatı olmak istemiyorum. Acaba ağrısız varis tedavisi yapılabilir mi? Teşekkür ederim.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Uğur bey öncelikle geçmiş olsun.Ameliyatsız varis tedavi yöntemi olan,teknolojinin son örneği endovenöz lazer ablasyon uyguluyorum hastalarıma.Kesi,dikiş, anestezi almadan. Yatak istirahati gerekmeden çok kolay bir yöntemle varislerden kurtuluyorsunuz. Ameliyat tedavisinde olduğu gibi herhangi bir tekrarlamada söz konusu olmuyor. 0532 385 31 93 numaralı hattımızdan randevu ve detaylı bilgi alabilirsiniz.Teşekkürler.

 • E
  Esra Karakaya08.12.2018

  hocam bacaklarımda görünen mavi damarlar var. kalp damar cerrahına gittim. ameliyat önerdi. arkadaşım da girişimci radyoloji doktorları ameliyatsız tedavi yapıyor dedi. en iyi varis doktoru kim dir bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Esra hanım öncelikle geçmiş olsun.Doppler ultrason çekiyorum ve uygun olan tedaviyi size uyguluyorum. 11 senedir ameliyatsız varis tedavisi yapıyorum. Endovenöz lazer ablasyon (evla) ile varislerinizden kolay yoldan kurtulmanız mümkündür. 0532 385 31 93 numaralı hattımızdan detaylı bilgi ve randevu için bizi arayabilirsiniz.

Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0312 224 13140532 385 3193