1. HASTA YORUMLARI
 2. SIK SORULANLAR
Varis TedavisiANKARA VARİS TEDAVİSİ
 1. HASTA YORUMLARI
 2. +90312 224 1314
Varis TedavisiVaris Tedavisi
Merhaba;Size hangi konuda yardımcı olabiliriz ?

Kılcal Varis

Kılcal Varis

Kılcal varisler ya da kılcal damar varisi insanların neredeyse yarısında vardır.

Kılcal varis çoğu kişi bakımından kozmetik bir sorun olarak görülse de aslında altında daha büyük bir sorunun varlığına işaret edebilir. Bu nedenle kılcal varis varlığı halinde kılcal varise neden olan olgunun araştırılması gerekir. 

Kılcal Varisler

 1. Bacaklarınızı bir yere çarptığımızda morarabilir.
 2. Genelde kozmetik (görünüm) sıkıntısı itibariyle tedavi edilir.
 3. Bir sağlık problemi yaratmaz, bu nedenle daima tedavi edilmesi gerekmez.
 4. Kılcal varislerde pıhtılaşma olmamaktadır.
 5. Kılcal varisler özel bir varis türüdür. Hiç bir zaman büyüyerek orta boy ve ya büyük boy varis olmaz. Her biri 1 mm’den daha incedir.
 6. Tüm varis türlerinde olduğu gibi tam olarak tedavisi olasıdır.
 7. Bir sağlık sorunu yaratmaz, bu nedenle mutlaka tedavi edilmesi gerekmez.
 8. Kılcal varislerde pıhtılaşma olmaz.
 9. Tüm varis türlerinde olduğu gibi tamamen tedavisi mümkündür.

Kılcal varisler ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri kısa zaman içinde ağrısız ve konforlu biçimde bir kaç saat içinde tedavi edilebilir.

Kılcal VarisHasta Yorumları1
 • Sadece 4 seansta bir mucize oldu ! 01.02.2018

  Hikayemden önce sana karşı methiyelerimi dile getirmek isterim. Hem mesleki başarın , güler yüzün, tatlı dilin dünya'ya şifa dağıtmak için gelmiş bir meleksin. Dünya durdukça dursan , Yaradan seni karşımızdan hiç eksik etmese çokk mutlu olurum. Herşey gönlünce olsun. 

  Ben yaklaşık 10 yıldır İstanbul gibi bir şehirde , 4 yada 5 ünlü doktorla varis tedavisi olmaya çalışmış, her türlü tedavi şekli denenmiş ciddi sıkıntılı ve bileğinde morlaşma başlayan bir hastaydım. RENGİN'i sosyal medyada bulur bulmaz onun kollarına sığımdım. Bacaklarım tam anlamıyla berbat durumdaydı . Sadece 4 seansta bir mucize oldu. ,o kadar ağrılarım ve huzursuz bacakalarım vardı ki çirkin görüntüsü artık ikinci planda kalmıştı. Benim ki  bir sağlık sorununa dönüşmüştü. Şimdi çok sağlıklı ve mutlu birey oldum . Ellerine sağlık canım doktorum. Hatta Rengin'cim herşeyi danıştığım aile doktorumuz haline geldi. Seni çok seviyorum .Herşeyin en güzeli senin olsun. 

  Bu arada bu mekanı bu kadar güzel ve pozitif bir haline getiren SAFİYE 'ciğime ve tüm çalışanlara sonsuz teşekkür ederim.

  Tabi ki, ben artık buralıyım:)) Tedavi bitsede kahve'ye gelirim, çaya gelirim....Çünkü 'sizi seviyorum'

  Mutlulukla , Sağlıkla ,Esenlikle kalın...

  Sevgilerimle

  ÖZNUR .....

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • H
  Hasan Artuklu11.10.2018

  bacağımın arkasında bir sürü damar çatlaması oldu. bu damarların olduğu yerde ağrılarım oluyor. bu kılcal damar çatlamasına çözüm var mıdır?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Geçmiş olsun Hasan bey. Buradan size bir şey demek doğru olmaz.Doppler US çekerek size tanı koymam mümkündür.Kılcal damarlar varsa skleroterapi ( köpük tedavisi) uygulana bilir. Detaylı bilgi için bize 0532 385 31 93 klinik numaranızdan ulaşabilirsiniz.

 • K
  Kübra Temiz21.06.2017

  varis çorapları kılcal varisleri azaltır mı.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Kübra hanım, kılcal varislerin oluşmasına neden olan sebebi tespit etmeden bunu söylemek mümkün değildir. Öncelikle kılcal varislerin oluşmasına neden olan temel sorunu bulmak için renkli doppler ultrason ile toplardamar sisteminizin incelenmesi gerekir. Daha sonra bu sorunuza daha net cevap verilebilir.

 • H
  Hayriye Korkmaz21.06.2017

  doktor hanım varis çorapları bacakları inceltir mi?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Hayriye hanım, varis çoraplarının üretiliş amacı bacakları inceltmek değildir. Ancak varis çorapları bacaklardaki ödemin oluşmasını önlemesi nedeniyle bacakların geçici olarak incelmesini sağlayabilir. Bu incelme kalıcı olmayacaktır.

Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 3193 0312 224 1314