1. HASTA YORUMLARI
 2. SIK SORULANLAR
Ankara Varis TedavisiANKARA VARİS TEDAVİSİ
 1. HASTA YORUMLARI
 2. +90312 224 1314
Ankara Varis TedavisiAnkara Varis Tedavisi
Merhaba;Size hangi konuda yardımcı olabiliriz ?

Ankara'da Ameliyatsız Varis Tedavisi

Ankara’da Ameliyatsız Varis Tedavisi

Ankara’da ameliyatsız varis tedavisi imkanlarını anlatmadan önce değinmek isteriz ki bacak toplardamarlarının sağlıklı şekilde çalışmaması sonucu ortaya çıkan hastalıktır varistir. Bu hastalığa neden olan olay çoğu zaman genetik olmakla birlikte çevresel etmenlerin de etkisin yadsınamaz.

Varis bacak toplardamarları içinde bulunan tek yönlü akışı sağlayan kapakçıkların bozularak görevini yapamaz hale gelmesinden kaynaklanır. Damar içinde bulunan bu kapakçıklar damar içinde kanın tek yönlü olarak kalbe akışını sağlarken damar çapının genişlemesine bağlı olarak kapanması gereken zamanda kapanmayarak damar içindeki kanın aşağı kaçmasına neden olmaktadır.

Ankara'da Ameliyatsız Varis Tedavisi

Bu duruma gelen bacak toplardamarları içindeki kapakçıkların tedavisi mümkün olamamaktadır. Böyle bir durumun ortaya çıkması karşısında sağlıksız toplardamarların bacakta bulunmasının faydadan çok zararı vardır. Bu nedenle geçmişte varisli damarlar ameliyat ile kesilerek çıkartılmaktaydı. Bu süreç çok sancılı ve zahmetliydi ve varis hastaları bu ameliyattan gerçekten çok korkarlardı.

Gelişen tıp teknolojileri sayesinde varis artık ameliyatsız olarak tedavi edilebilir hale geldi. Ankara’da ameliyatsız varis tedavisi hizmeti veren kliniğimiz uzun yıllardır girişimsel radyoloji alanında çalışmakta olan Dr. Rengin TÜRKGÜLER tarafından yapılan tetkik ve tedavilerde son derece başarılı sonuçlar almaya başlamıştır.

Ankara’da ameliyatsız varis tedavisi hizmeti veren varisklinik pek çok hastaya hizmet vermiş ve hastaların haklı tavsiyelerine mazhar olmuştur.

Ameliyatsız varis tedavisi bacakta bulunan damarların kesilerek çıkarılması yerine geliştirilmiş bir varis tedavisi yöntemidir. Bu tedavi yöntemini Ankara’da uygulayan kliniğimizde varis hastalarının ameliyat olmadan bu hastalıktan kurtulmaları sağlanmaktadır.

Kliniğimizde uygulanan ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri

Lazerle varis tedavisi

Köpük tedavisi ve Skleroterapi dir

Ankara’da ameliyatsız varis tedavisi veren kliniklerine nazaran kliniğimizde hastalara hiçbir zaman anestezi uygulanmamaktadır. İşlemlerin tamamında hasta işlemi uyanık biçimde izleyebilmektedir. Ankara’da ameliyatsız varis tedavisi veren kliniğimizde hastalar kliniğe yürüyerek gelip tedaviden sonra yürüyerek ayrılmaktadır. Tedavi esnasında hastalara belden uyuşturma yapılmamaktadır. Uygulanan femoral blok sayesinde sadece bacakta uyuşma sağlanmakta böylece belden uyuşturma dolayısıyla yaşanan ağrı sorunları yaşanmamaktadır.

Ankara’da ameliyatsız varis tedavisi olmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin

Varis köpük tedavisi Ankara

Ankara'da Ameliyatsız Varis TedavisiHasta Yorumları3
 • Tek seansta son buldu 26.02.2019

   

  Bundan 6 ay önce eşim ile beraber, eşimin bacağındaki venöz yetmezlik ve ileri düzeyde ağrı yüzünden Dr. Rengin Hanım'ın klniğine gelmiştik. Kendi bacağıma bakıldığında benimde tedavi edilerek daha ağrısız bir hayata kavuşacağımı söyledi.

  Yaklaşık 8 seneden beri çekmiş olduğum ağrılarım, Dr. Rengin Hanım'ın becerikli ellerinde tek seansta (yaklaşık 1 saat) son buldu.

  Eşimi soracak olursanız, kendiside doktor olan eşim,ağrılarından kurtulup, uzun süreli nöbetlerde ayakta durduğu mesleğine geri dönebildi.

  İnsancıl yaklaşımı ve yardımseverliği ile öne çıkan Dr. Rengin Hanım ve ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunar, başarılarının devamının devamını dilerim.

  Saygılarımla;

  FAHRETTİN DOĞAN

 • Bacaklarımdan iğrendim şimdi bakabiliyorum 30.01.2019

  Sevgili Varis Dr.Rengin Türkgüler Hanım Efenedi benim dünyamı aydınlattı. Sevecen,güler yüzlü ve çok tatlı bir doktor. Gelelim benim için yapılana; bacaklarımdan iğrendim şimdi artık bakabiliyorum.Çok mutluyum çok doğrubir karar vermişim.İyiki sizi bulmuşum iyiki varsınız çok çok teşekkür ederim.

  Beril hanımada çok teşekkür ederim.İlgisi,güler yüzü,çok ilgili olması... Kısaca çok memnunum.Çok çok teşekkür ederim.

  GÜLAY DEMİRCİ

 • Bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz. 08.11.2018

  20 yıldır yanımdan ayrılmayan ağrılarımdan 2 seansta kurtuldum.Rengin hocama ve hemşire arkadaşlara çok teşekkür ederim. Keşke daha önce tanısaymışım, daha önce gelseymişim.Varislerimin bana yaşattığı ızdıraplardan bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz...Çok güzel... Tatlı dilli, güler yüzlü meslektaşım Allah razı olsun, hayat boyu başarı ve mutluluklar diliyorum.

  Sevgiler Saygılar

  Yasemin Ağar

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • B
  Beyhan Köktürk10.08.2022

  Hocam.merhaba bacaklarim da varısler oluştu bazen dönem.dönem ağri yapıyor. Acaba nasıl bir tedavi uygulanır bu konuda bilgi alabilirmiyim.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhabalar, yetkili personelim WhatsaApp üzerinden mesaj atmış, bırakmış olduğunuz telefon numaranızdan aramış fakat size ulaşamamış. 0532 385 31 93 numaralı hattımızı ararsanız yardımcı olacaklar size. Sevgiler.

 • N
  Neşet E10.09.2021

  Rengin Hanım merhaba. Yaklaşık 8 ay önce deride görülen yara benzeri lekelenmeler neticesinde önce dermatolojiye gittim. Tedavi edebileceklerini belirtmeleri akabinde krem ve kortizon ağırlıklı ilaçlar ile sürece başladım. Ancak üç aylık süreç neticesinde söz konusu lekenlenmelerin yaraya dönüşmesi ve ayaklarda morarmayı takip eden süreçte sayfanızda payalştığınız tarzda ağır iltihabik yaraların oluşmasıyla kalp ve damar cerrahisine yönlendirildim. Üniveriste hastaneleri özel hastaneler derken sonunda derin venöz yetmezlik teşhisi konuldu ve toplar damar kapakçıklarında kaçırma olduğu söylendi. Süreçte bir kaç kez hastaneye yatırıldım İlaç tedavisi gördüm ancak gelinen nokta itibariyle damar iltihaplanmaları yaşıyorum. Ankara Sağılık Bilimleri Üniversitesinden bir hocamız ameliyat ile sorunun bir nebze yumuşalıtılabileceğini söyledi ancak ameliyat için yeni çıkan bir cihazın beklendiğini belirtti. Bu süreçte durum bu kadar ağır seyretmesine rağmen maalesef söylenilenler ve tedavi noktasında sunulan alternetifler pek iç açıcı olmadı. Bu konuda Sizinle istişare etmek ve yapabilecekler konusunda yardımlarınızı alabilmek önemli. Gerekmesi halinde yaptırdığım tüm tetkikleri ve her iki bacağımda ve ayaklarımda yer alan yaraların görsellerini Sizinle paylaşabilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba, detaylı bilgi için sizi aradılar ama ulaşamamışlar. 0532 385 31 93 numaralı hattımızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

 • N
  Nuriye Avcı15.04.2021

  Merhaba Rengin Hocam. Ben 47 yaşındayım. 2012 yılından beri ilaçla varis ve venöz yetmezlik tedavisi görmekteyim. Kasım 2020 tarihinde doppler sonucumda solda; büyük safen ven kranialde 6.5 mm diz eklemi düzeyinde 4.5 mm. sağda; büyük safen ven kranialde 7 mm diz eklemi düzeyinde 4.5 mm ölçülmüştü ve sağ bacağımdan lazerle yakma işlemi geçirdim. Ancak ağrılarım dinmedi, bacaklarımdaki damar görüntülerinde de bir değişiklik olmadı. Son 1 aydır bacaklarımda kılcal damarlarda artış, renk değişikliği, ağrı, şişkinlik ve kaşıntı oluştu. Ayaklarımda uyuşmalar başladı. Damar içindeki kanın soğuk soğuk akışını ayak bileklerimde hissediyorum. Kontrol muayenesinde sol bacağım için tekrar ameliyata gerek olmadığını varis çorabı ile ağrıların azalabileceğini yapılacak bir şey olmadığını söylediler. Venöz yetmezliğin tedavisi olmadığını böyle çekmeye devam edeceğimi söylüyor doktorlar. Bir tedavi yöntemi yok mu? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ediyorum.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Nuriye hanım merhaba bize bırakmış olduğunuz telefon numaranızdan sizi arayarak detaylı bilgi sağlayacaklar. Sağlıklı günler dilerim.

 • E
  Ebru Yıldırım27.04.2019

  Hocam benım iki bacagımda da varis var.hamilelik döneminde varislerim ayak bileklerime kadar indi şuanda sezeryanla doğum yaptımbebeğim 3 aylık Ne zaman tedavı için gelmeliyim ankara dışımdam gelicegım

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Ebru hanım merhabalar.Öncelikle geçmiş olsun.Emzirme döneminizi etkileyecek bir durum yoktur. Sizi arayarak bilgi verecekler. Teşekkürlerimi sunuyorum.

 • Ü
  Ümit Vardar20.12.2018

  Hocam benim iki bacağımda varis var. Sağ bacakta kasiktan başlayan 12mm , sol bacakta diz altı 4mm damarlarda açılma var. Lazer tedavisi olmak istiyorum. Sizi bugün tv de izledim. Kuşadası nda oturuyorum. Ücret hakkında bilgi alabilir miyim. Bütçem uyarsa gelmek istiyorum. Teşekkürler.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Ümit bey öncelikle geçmiş olsun.Sizi muayene etmem,ayakta doppler ultrason çekmem gerekir. Sonuca göre uygun olan tedavi hangisidir ona karar vererek tedavinize başlıyorum. EVLA ; Endovenöz Lazer Ablasyon, venöz yetmezliği,damar genişlemesi ve ameliyatlık damarlarda, skleroterapi köpük tedavisi kılcal ve orta dereceli varislerde uyguladığım bir tedavi yöntemidir.Bize bırakmış olduğunuz telefon numarasından sizi arayarak bilgilendirme yapacağız.Teşekkürler.

 • M
  Mehmet Yılmaz02.11.2018

  Hocam kolay gelsin annem in bacak damarları çok belirgin ve annem topallıyarak yürümeye başladı bunun bir tedavisi var mıdır acaba ne yapmalıyız teşekkür ederim.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Mehmet Bey öncelikle geçmiş olsun. Dıştan bir damar görünümü varsa varislerin ciddi boyutta olduğu hakkında düşüncelerimiz olabilir. Tabikide muayene etmeden birşey söylemek doğru olmaz.Doppler us sonucundan sonra uygun tedavi planı planlanır ve annenize gerekli tedavi uygulandıktan kısa bir süre sonra anneniz sağlığına kavuşacaktır. Dryalı bilgi ve randevu için bize 0532 385 31 93 numaralı hattımızdan ulaşa bilirsiniz.

 • S
  Saide Şimşek28.03.2018

  Merhaba Rengin Hanım, benim varis problemim var, bacaklarımda ve kollarımdaki damarlar çok belirgin ve çirkin bir görüntü oluşturuyor, buna kalıcı bir çözüm var mı, yardımcı olursanız sevinirim, iyi çalışmalar

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Saide hanım geçmiş olsun, Bayanlar için önemli bir estetik sorun olan varis hastalığının tedavisi mümkündür. Ancak tedavi kararı vermeden önce şikayet ettiğiniz bölgeyi incelemem ve renkli doppler ultrason eşliğinde muayene etmem gerekir. Bunun için lütfen muayene randevusu alınız. Bilgi için 0 312 224 13 14

Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0312 224 13140532 385 3193