1. HASTA YORUMLARI
 2. SIK SORULANLAR
Varis TedavisiANKARA VARİS TEDAVİSİ
 1. HASTA YORUMLARI
 2. +90312 224 1314
Varis TedavisiVaris Tedavisi
Merhaba;Size hangi konuda yardımcı olabiliriz ?

Ankara'da Ameliyatsız Varis Tedavisi

Ankara'da Ameliyatsız Varis Tedavisi

Ankara’da Ameliyatsız Varis Tedavisi

Ankara’da ameliyatsız varis tedavisi imkanlarını anlatmadan önce değinmek isteriz ki bacak toplardamarlarının sağlıklı şekilde çalışmaması sonucu ortaya çıkan hastalıktır varistir. Bu hastalığa neden olan olay çoğu zaman genetik olmakla birlikte çevresel etmenlerin de etkisin yadsınamaz.

Varis bacak toplardamarları içinde bulunan tek yönlü akışı sağlayan kapakçıkların bozularak görevini yapamaz hale gelmesinden kaynaklanır. Damar içinde bulunan bu kapakçıklar damar içinde kanın tek yönlü olarak kalbe akışını sağlarken damar çapının genişlemesine bağlı olarak kapanması gereken zamanda kapanmayarak damar içindeki kanın aşağı kaçmasına neden olmaktadır.

Bu duruma gelen bacak toplardamarları içindeki kapakçıkların tedavisi mümkün olamamaktadır. Böyle bir durumun ortaya çıkması karşısında sağlıksız toplardamarların bacakta bulunmasının faydadan çok zararı vardır. Bu nedenle geçmişte varisli damarlar ameliyat ile kesilerek çıkartılmaktaydı. Bu süreç çok sancılı ve zahmetliydi ve varis hastaları bu ameliyattan gerçekten çok korkarlardı.

Gelişen tıp teknolojileri sayesinde varis artık ameliyatsız olarak tedavi edilebilir hale geldi. Ankara’da ameliyatsız varis tedavisi hizmeti veren kliniğimiz uzun yıllardır girişimsel radyoloji alanında çalışmakta olan Dr. Rengin TÜRKGÜLER tarafından yapılan tetkik ve tedavilerde son derece başarılı sonuçlar almaya başlamıştır.

Ankara’da ameliyatsız varis tedavisi hizmeti veren varisklinik pek çok hastaya hizmet vermiş ve hastaların haklı tavsiyelerine mazhar olmuştur.

Ameliyatsız varis tedavisi bacakta bulunan damarların kesilerek çıkarılması yerine geliştirilmiş bir varis tedavisi yöntemidir. Bu tedavi yöntemini Ankara’da uygulayan kliniğimizde varis hastalarının ameliyat olmadan bu hastalıktan kurtulmaları sağlanmaktadır.

Kliniğimizde uygulanan ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri

Lazerle varis tedavisi

Köpük tedavisi ve Skleroterapi dir

Ankara’da ameliyatsız varis tedavisi veren kliniklerine nazaran kliniğimizde hastalara hiçbir zaman anestezi uygulanmamaktadır. İşlemlerin tamamında hasta işlemi uyanık biçimde izleyebilmektedir. Ankara’da ameliyatsız varis tedavisi veren kliniğimizde hastalar kliniğe yürüyerek gelip tedaviden sonra yürüyerek ayrılmaktadır. Tedavi esnasında hastalara belden uyuşturma yapılmamaktadır. Uygulanan femoral blok sayesinde sadece bacakta uyuşma sağlanmakta böylece belden uyuşturma dolayısıyla yaşanan ağrı sorunları yaşanmamaktadır.

Ankara’da ameliyatsız varis tedavisi olmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin

Ankara'da Ameliyatsız Varis TedavisiHasta Yorumları1
 • Varislerimin bana yaşattığı ızdıraplardan bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz. 08.11.2018

  20 yıldır yanımdan ayrılmayan ağrılarımdan 2 seansta kurtuldum.Rengin hocama ve hemşire arkadaşlara çok teşekkür ederim. Keşke daha önce tanısaymışım, daha önce gelseymişim.Varislerimin bana yaşattığı ızdıraplardan bu kadar kolay kurtulmak inanılmaz...Çok güzel... Tatlı dilli, güler yüzlü meslektaşım Allah razı olsun, hayat boyu başarı ve mutluluklar diliyorum.

  Sevgiler Saygılar

  Yasemin Ağar

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • M
  Mehmet Yılmaz02.11.2018

  Hocam kolay gelsin annem in bacak damarları çok belirgin ve annem topallıyarak yürümeye başladı bunun bir tedavisi var mıdır acaba ne yapmalıyız teşekkür ederim.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Mehmet Bey öncelikle geçmiş olsun. Dıştan bir damar görünümü varsa varislerin ciddi boyutta olduğu hakkında düşüncelerimiz olabilir. Tabikide muayene etmeden birşey söylemek doğru olmaz.Doppler us sonucundan sonra uygun tedavi planı planlanır ve annenize gerekli tedavi uygulandıktan kısa bir süre sonra anneniz sağlığına kavuşacaktır. Dryalı bilgi ve randevu için bize 0532 385 31 93 numaralı hattımızdan ulaşa bilirsiniz.

 • S
  Saide Şimşek28.03.2018

  Merhaba Rengin Hanım, benim varis problemim var, bacaklarımda ve kollarımdaki damarlar çok belirgin ve çirkin bir görüntü oluşturuyor, buna kalıcı bir çözüm var mı, yardımcı olursanız sevinirim, iyi çalışmalar

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Saide hanım geçmiş olsun, Bayanlar için önemli bir estetik sorun olan varis hastalığının tedavisi mümkündür. Ancak tedavi kararı vermeden önce şikayet ettiğiniz bölgeyi incelemem ve renkli doppler ultrason eşliğinde muayene etmem gerekir. Bunun için lütfen muayene randevusu alınız. Bilgi için 0 312 224 13 14

Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 3193 0312 224 1314