1. HASTA YORUMLARI
 2. SIK SORULANLAR
Ankara Varis TedavisiANKARA VARİS TEDAVİSİ
 1. HASTA YORUMLARI
 2. +90312 224 1314
Ankara Varis TedavisiAnkara Varis Tedavisi
Merhaba;Size hangi konuda yardımcı olabiliriz ?

Buharla Varis Tedavisi

Lazerle yapılan varis tedavisine alternatif olarak Buharla Varis Tedavisi tekniği geliştirilmiş bir tedavi yöntemidir. Ankara’da Buharla varis tedavisi ‘nde lazer enerjisi yerine sıcak buhar kullanılarak damar yakılarak kapatılır. Böylece varisli damarın kapatılması sağlanır.

Varis tedavisi teknikleri arasında lazerle varis tedavisinde bulunan tüm yan etkiler görülür. Bu tedavi tekniğinde de diğerlerinde olduğu gibi ana damara varis tedavisinin uygulanmasından sonra yan dallara köpük veya skleroterapi tedavisi uygulanır.

Buharla Varis Tedavisi

Ankara’da Buharla varis tedavisinde;

 • Bacaklar temizlendikten sonra varis olan toplardamara ultrason yardımıyla ince bir iğne yerleştirilir.
 • Daha sonra toplardamar içine ince buhar fiberi sokulur.
 • Ultrason yardımıyla damar içine yerleştirme yapılır.
 • İşlem sırasında kesi yapılmasına gerek yoktur. Aynı şekilde dikişe de ihtiyaç olmaz.
 • Buhar üretecinin fiberinin ucu girilen uzun varisli damara yerleştirilir.
 • Damar çevresinde ince iğneler yardımıyla bir su yatağı oluşturulur. Böylece işlem sırasında uygulanacak ısının damarın çevre dokularının yanması önlenmiş olur.
 • Yukardan aşağı doğru damar içi buhar vermek suretiyle kapatılır.
 • Bu tedavi tekniğinde lazerle yapılan tedavideki gibi genel anestezi ya da hastane yatışı yapılmaz.
 • Hasta tedaviye yürüyerek gelir ve tedaviden sonra yürüyerek klinikten ayrılır.
 • Buharla varis tedavisi’nde hastalar işlem esnasında lazerde olduğu gibi ağrı hissetmezler.

Buharla varis tedavisi hakkında daha fazla bilgi ve randevu için bize ulaşın.

Buharla Varis TedavisiSık Sorulan Sorular1
 • Varis Doktoru Bana Nasıl Yardımcı Olabilir?

  Bir doktor, tıbbi geçmişinizi dikkatlice gözden geçirerek ve renkli Doppler ultrason gibi invazif olmayan tanı tekniklerini kullanarak tıbbi muayene yaparak, hastalığın nedenini ve ilgili bozuklukları tespit edebilir ve sorunu çözmek için uygun konservatif veya girişimsel tedavi prosedürünü önerebilir. 

  Öneriler ve tespitler ışığında varis hastalığından kurtulmanız mümkün olabilir. 

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • F
  Fikri Sağdan14.02.2019

  Ankarada varis doktoru olarak ararken sizi buldum. Radyoloji uzmanı olarak sizin varis tedavisi yapmanız uygun mudur?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Fikri bey merhabalar. Girişimsel radyoloji uzmanları varis tedavisi , hastalığa tanı koymak , gerekli tedavi yöntemi planlamak ve daha bir çok alanda etkin bir doktorluk dalıdır. Benim 3,5 sene de kalp damar cerrahlığında geçmişim vardır. Varis ameliyatlarını sağlıklığı bulmadığım ve sırf varisleri ameliyatsız bir şekilde tedavi etmek amacıyla girişimsel radyoloji bölümüne geçtim. Şuanda hem hastama ultrason yapıyorum, kendi gözlerimle hangi damarında ne problem var veya varisli damar nere ile bağlantılı onu açıkça görebiliyorum devamında tedavisinde kendim yaptığım için çok başarılı sonuçlar elde ediyorum. Haslarımı çoğunlukla 1 seansta en problemli varislerden bile kurtara biliyorum. Teşekkürler.

 • H
  Hüseyin Korkmaz08.12.2018

  Varis tedavi yöntemleri arasında araştırırken bu buharlar varis tedavisi yöntemini gördüm. Ancak bir şey sormak istiyorum. buharla varis tedavisi yöntemi iyi bir yöntem midir. Tercih edilmeli midir?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Hüseyin bey öncelikle merhaba ! Lazerle yapılan varis tedavisine alternatif olarak Buharla Varis Tedavisi tekniği geliştirilmiş bir tedavi yöntemidir.Buharla varis tedavisinde lazer enerjisi yerine sıcak buhar kullanılarak damar yakılarak kapatılır. Böylece varisli damarın kapatılması sağlanır. Endovenöz lazer ablasyon uygulaması ile aynıdır. Bu işlemde damara katater yerleştirilir ve damarı buharla yakarak kapatılır. Endovenöz lazer ablasyon işlemi teknolojinin son örneğidir. Her ikisi birbiriyle aynı yolda giden aynı basamakları olan işlemlerdir. Fakat endovenöz lazer ablasyon benim en sık tercih ettiğim ve sıklıkla hastalarıma uyguladığım kalıcı ve sağlıklı tedavi yöntemidir. 0532 385 31 93 numaralı hattımızdan detaylı bilgi ve randevu için bize ulaşabilirsiniz.

Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0312 224 13140532 385 3193