1. HASTA YORUMLARI
 2. SIK SORULANLAR
Varis TedavisiANKARA VARİS TEDAVİSİ
 1. HASTA YORUMLARI
 2. +90312 224 1314
Varis TedavisiVaris Tedavisi
Merhaba;Size hangi konuda yardımcı olabiliriz ?

Varise Kim Bakar

Varise Kim Bakar

Varis hastalığı için hangi doktor ve bölüme gidilir?

Varisler üç tipe ayrılır. Bunlara kılcal, orta ve büyük varis ismi verilmekte. Kılcal varisler daha çok fazla görüntü bozukluğuna sebebiyet sağlayan varis türüdür yani pek fazla şikayeti yoktur. Kozmetik şekilde görülen şikayet bilhassa bayanları rahatsız edebilir. Doktora gidip gitmemek hastanın güzel görüntü istemesiyle orantılıdır. Eğer sizi bu görüntü yoğun şekilde rahatsız ediyor ise doktora başvurabilirsiniz.

Şayet ten üzerinde çıkıntılar meydana geldiyse ve bir çok şikayete maruz kalıyorsanız doktora gitme vaktiniz gelmiş anlamına geliyor. Nedeniyse siz bundan böyle orta veya büyük varislere sahip bir bireysiniz demektir. Varis hastalığının muayenesi ve ameliyatsız tedavisi için Girişimsel Radyoloji Uzmanına başvurmanız gerekebilir.

Varise Kim BakarSık Sorulan Sorular1
 • Varis Neden Olur Nasıl Geçer?

  Varis bacak toplardamarlarının görevini yapamaması dolayısıyla oluşur.

  Bacak toplardamarları görevlerini damar içinde bulunan ve kanın sadece yukarıya doğru akmasını sağlayan kapakçıklar sayesinde yaparlar. Bu kapakçıkların kanı aşağı kaçırması ile birlikte toplardamar görevini yapamaz hale gelir ve içindeki kanın oluşturduğu basınç ile genişlemeye başlar. Genişleyen damar içindeki kapakçıklar daha da bozularak artık hiç işlev göremez hale gelir.

  Varis herhangi ilaç ile bitkisel tedavi ile ya da kremle geçmez. Varis olmuş damarın çapının daralması fiziken mümkün değildir. Kullanılacak kremler ilaçlar ve bitkisel kürler tedavi etmez, şikayetleri geçici olarak hafifletebilir.

  Bu nedenle varis ya eski yöntem olan ameliyatla varis tedavisi, ya da ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri ile tedavi edilir.

  Ameliyatsı varis tedavisi yöntemleri; 
  • Lazerle varis tedavisi 
  • Buharla varis tedavisi 
  • Radyofrekans ile varis tedavisi
  • Köpükle varis tedavisi ve 
  • Skleroterapidir. 

  Zamk ile varis tedavisi de son zamanlarda ülkemizde uygulanmakla birlikte klinik sonuçları halen çok netleşmemiş olduğundan ve kullanılan malzemenin dolaşıma geçmesi riskinden dolayı kliniğimizde tercih edilmemektedir.

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • B
  Bayan24.09.2017

  karıniçi yani kasıktaki varis için hangi doktora gitmeliyiz.Tedavisi nasıl yapılır.Bilgilerinize sunarım.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Geçmiş olsun, Kasıktaki varis hastalığı da diğer varis hastalıklarında olduğu gibidir. Bunun için kliniğimize başvurabilirsiniz.

Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 3193 0312 224 1314
DMCA.com Protection Status