1. HASTA YORUMLARI
 2. SIK SORULANLAR
Varis TedavisiANKARA VARİS TEDAVİSİ
 1. HASTA YORUMLARI
 2. +90312 224 1314
Varis TedavisiVaris Tedavisi
Merhaba;Size hangi konuda yardımcı olabiliriz ?

Kılcal Varis Tedavisi

Kılcal Varis Tedavisi

Kılcal Varis Tedavisi Mümkün Olan Bir Sağlık Sorunudur

Kılcal varisler bacaklarda en sık görülen varis tiplerinden biridir. Bu varis aslında daha derinde yatan daha büyük bir varis rahatsızlığının belirtisi de olabilir. Bu nedenle kılcal varisler görüldüğünde uzman bir radyoloğa başvurulması ve renkli doppler ultrason eşliğinde yapılacak varis muayenesi ile sorunun temeli araştırılmalıdır. 

Kılcal Varisler Büyük Varislerin Habecisi Olabilir

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi kılcal varisler derin venöz sistemde (derin toplardamar sisteminde) oluşmuş olan varise bağlı olarak cilt yüzeyinden görülür hale gelebilir. Bu nedenle kılcal varis görüldüğünde bacaklardaki yüzeyel toplardamarların değil derin sistemdeki toplardamarların da incelenmesi gerekir. 

Kılcal Varis Sadece Estetik Bir Sorun Olmayabılir. 

Kılcal varisler bacak toplardamarlarının yüzeyde çatlaması ile ortaya çıkan estetik bir sorun olarak karşımıza çıksa da aslında altta yatan neden her zaman masum olmayabilir. Bunun anlaşılmasından sonra kılcal varis tedavisi yapımasında büyük yarar vardır. 

Kılcal Varisler Nasıl Tedavi Edilir. 

Kılcal varislere neden olan derin venöz sistem sorunu olmayan hastalarda kılcal varislerin tedavisinde skleroterapi ve köpük skleroterapi uygulaması son derece başarılı sonuçlar vermektedir. Bu tedavi yöntemlerinin her ikisi de hızlı konforlu ve ağrısızdır. Kılcal varis tedavisi yaptıran hasta aynı gün evine yürüyerek gider. Ertesi gün işine gücüne devam edebilir. 

Kılcal varislere neden olan derin venöz sisteminde bir sorun tespit edilmesi halinde doğrudan kılcal varis tedavisine geçilmemelidir. Zira derin toplardamar sisteminde bulunan kaçak zaten kılcal varis oluşumunun ana nedeni olabilir. Bu nedenle derin venöz sistem sorunu bulunan hastaların kılcal varis tedavisi olmadan önce bu damarların varis tedavisini yaptırması gerekir. Aksi halde tedavi edilen kılcal varislerin daha sonra tekrarlaması kaçınılmazdır. 

Derin venöz sistemde sorun olan hastaların kılcal varis tedavisi öncesinde Köpükle Varis Tedavisi ya da Lazerle varis tedavisi yaptırması gerekebilir. Bu tedavi yöntemleri sitemiz içinde ilgili sayfalarda ayrıntılı biçimde anlatılmıştır.  

Kılcal Varis TedavisiHasta Yorumları1
 • Şimdi çok iyiyim 02.07.2017

  2007 yılından beri varis hastalığını çekiyordum. Ayaklarımın ağrısından eş dost akraba geldiğinde bacaklarımı ovduruyordum. Ayaklarımda kocaman yaralar oluştu. Dr. Rengin hanıma tavsiye üzerine geldim. Beni tedavi etti. Şimdi çok iyiyim. Allah ondan razı olsun.

  Polat Cüce

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • S
  Suzan Aksaz03.12.2018

  Rengin hanım merhaba evde kılcal varis tedavisi nasıl yapılır. Bu konuda cevap verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Suzan hanım geçmiş olsun. Evde kılcal varis tedavisi mümkün olmadığı gibi hiçbir varis tipinin evde tedavisi mümkün değildir. Varis tedavisi için lütfen bir doktora başvurunuz. İletişim için 0 312 224 13 14

 • E
  Esin Ergün11.10.2018

  dizimin arkasında örümcek ağı varisler var. bu varislerin tedavisi için en hızlı ve ağrısız yöntem nedir?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhabalar Esin Hanım. Bacaklarınız da oluşan kılcal ve yüzeysel varislere ; Ağrısız , kesin çözüm olarak tanımladığımız skleroterapi köpük tedavisi uygulayarak sizi bu sorunlarınızdan 1-2 seansta kurtara biliriz. Detaylı bilgi için bize 0532 385 31 93 numaralı telefonumuzdan ulaşa bilirsiniz.

Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 3193 0312 224 1314