1. HASTA YORUMLARI
 2. SIK SORULANLAR
Ankara Varis TedavisiANKARA VARİS TEDAVİSİ
 1. HASTA YORUMLARI
 2. +90312 224 1314
Ankara Varis TedavisiAnkara Varis Tedavisi
Merhaba;Size hangi konuda yardımcı olabiliriz ?

Lazerle Varis Tedavisi Ankara

Ankara da Lazerle Varis Tedavisi Artık Mümkün

Varis, büyük safen toplardamar yetmezliğinden kaynaklıysa toplardamar içi varis tedavisi gerekir. Lazerle Varis Tedavisi Ankara'da yaşayan hastalarımıza aynı gün uygulanabilmektedir. Ankara da yaşayan varis hastalarının evlerinden özel hiçbir hazırlık yapmadan geldikleri kliniğimizde bir saat içinde tedavi olması ve yürüyerek evlerine dönmleri mümkün olmaktadır. 

Lazerle varis tedavisi ile varisli damarların ameliyat ile çıkarılması yerine kullanılmaya başlanmıştır. 

Lazerle Varis Tedavisi Ankara

Lazerle Varis Tedavisi Ankara da Nasıl Uygulanır?

Lazer ile toplardamar içi varis tedavisi yapılacak olan hastanın ayak bileğinden ya da diz çevresinde işlem yapılacak toplardamarların çevresine lokal anestezi için solüsyon enjekte edilir. Bu işlem sırasında ciltte kesi yapılmadan damar içine iğne yardımı ile girilir. Daha sonra lazer fiberi ile bu iğne deliğinden toplardamar içine girilerek kasıkta özel bir noktaya kadar lazer fiberi ilerletilir. Bu sırada Ultrason sayesinde lazer fiberinin toplardamarda içindeki yeri izlenir. Lazer fiberinin ucu doğru yere ulaştığında, lazer fiberine enerji verilmeye başlanır. Verilen enerji fiber boyunca gider ve lazer fiberinin ucunda oluşturduğu ısı enerjisi ile damar içe doğru büzüşerek yapışmasına neden olur. Damar kapandıkça lazer fiberi dışarıya doğru çekilir. İşlem sonunda fiber dışarı çıktığında damar tam olarak kapanmış olur.

Lazerle varis tedavisi Ankara genellinde yüzeyel toplardamara yapılan bir tedavi yöntemidir. Varis olmuş bu toplardamarların artık kapatılması insan sağlığını etkilemez. Aksine çalışmayarak kanı aşağı kaçıran bu damarlar kapatılınca kanın aşağı kaçmasına neden olamaz. Lazer enerjisi ile toplardamarın kapatılmasından sonra kirli kan akımı derin damarların yardımı ile sağlanır. Böylece kirli kan dolaşımı sıhhatli biçimde çalışmaya başlamış olur. Lazerle toplardamar içi varis tedavisi işlemi yaklaşık 20-50 dakika kadar sürmektedir. Lazerle damar içine kullanılan varis tedavisinden sonra varis çorabı giydirilerek hasta yolcu edilir. Lazerle varis tedavisi Ankara hastaları işlemden sonra 30 gün daha varis çorabı giyer ve bir daha giymesi gerekmez.

Lazerle damar içine kullanılan varis tedavisinin varis ameliyatına üstünlüğü,

 • Lazerle damar içine uygulanan varis tedavisi işlemi ameliyat değildir. Hasta narkoz almaz.
 • Lokal anestezi ile uyuşma sağlandığı için muayenehane şartlarında yapılabilir.
 • Lazerle toplardamar içine uygulanan varis tedavisi ameliyata göre çok daha kısa sürer.
 • Lazerle toplardamar içine uygulanan varis tedavisinin başarı oranı %95’in üzerindedir.
 • Lazerle toplardamar içine kullanılan varis tedavisinin sonrasında ameliyat izi olmaz.
 • Lazerle toplardamar içine kullanılan varis tedavisinden sonra hasta yürüyerek evine dönebilir.

Diğer varis tedavisi metodları

Lazerle varis tedavisi Ankara hakkında daha fazla bilgi ve randevu için bize ulaşın.

Lazerle Varis Tedavisi AnkaraSık Sorulan Sorular2
 • Lazerle Varis Tedavisinde Anestezi Verilir Mi?
  Lazerle varis tedavisinde anestezi verilmez.

  Lazerle varis tedavisi esnasında hastalara işlem esnasında genel anestezi uygulanmaz. Hasta işlem esnasında uyanıktır. Doktorla sohbet edebilir ve işleme yardım eden ekibi izleyebilir. İşlem esnasında kimi hastalar kitap dahi okumaktadır. İşlemin temelinde ameliyatsız tedavi olduğu için bacakta işlem esnasında duyulabilecek düşük seviyedeki ağrının hissedilmemesi için tümesan anestezi yani bölgesel anestezi uygulanır.

  Hasta tedaviye yürüyerek gelir ve yaklaşık 1 saat sonra yürüyerek evine gidebilir. Yaşamına kaldığı yerden devam edebilir.

 • Lazerle Varis Tedavisinin Riskleri

  Ameliyat ile varis tedavisinden daha düşüktür. Zira bu tedavi yönteminde hastaya genel anestezi uygulanmadığı gibi vücut bütünlüğünü bozan neşterli ameliyat işlemi de uygulanmaz.

  Ancak her tedavide olduğu gibi bu tedavi yönteminin de bir takım riskleri vardır. Bu risklerin minimize edilmesi için işlemi yapan hekimin bu konuda yeterli eğitimi almış olması ve deneyime sahip olması gerekir. Zira bu işlemin uygulanması esnasında kullanılan lazer enerjisinin damar dışındaki çevre dokulara zarar vermesini önlemek için yapılan işlemlerden olan tümasan anestezi tam olarak uygulanmadığı takdirde çevre dokular zarar görebilir.

  Temel olarak lazerle varis tedavisi yeterli eğitim ve deneyime sahip bir girişimsel radyoloji uzmanı tarafından yapıldığı müddetçe risk taşımaz denilebilir.

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • M
  Mert Kayhan24.02.2019

  Varis ameliyatının Fiyat ı nedir ?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Mert bey merhabalar. Fiyat bilgisi ve detaylı bilgi için 0532 385 31 93 numaralı telefon hattımızı ararsanız size yardımcı olacaklardır. Teşekkürler.

 • M
  Mehmet01.11.2018

  Bu varis lazer ameliyatından sonra ağrı çok oluyormu. Bnm eşim iki ayaktan da oldu aksam olunca sabaha kadar ağrısından yatamiyor bna yardimci olursanız sevinirim

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhabalar Mehmet Bey öncelikle geçmiş olsun. Bizim yaptığımız tedavi yöntemi teknolojinin son örneği Endovenöz Lazer Ablasyon (EVLA) kısacası ameliyatsız varis tedavi yöntemidir. Kesi,dikiş anestezi almadan yürüyerek gelip gideceği çok kolay ve kurtarıcı bir yöntemdir. Detaylı bilgi için bize 0532 385 31 93 telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

 • M
  Mushfig Dzhabbarov11.10.2018

  Selamu Aleykum Lazerle Varis Tedavisi bacaglarda ortalama fiyati kac olur ? Tesekkurler

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhabalar,öncelikle geçmiş olsun. Bize bırakmış olduğunuz telefon numarası ile size ulaşamadık. Fiyat bilgisi ve detaylı bilgi için bize 0532 385 31 93 WhatsApp numaramızdan ulaşabilirsiniz.

 • I
  Ismigul Kurt21.08.2017

  Merhaba, Ankara nın Çubuk ilçesinde yaşıyorum. Lazerle varis tedavisi için Ankara ya gelsem tedavi olduktan sonra araba kullanabilir miyim.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba, Öncelikle geçmiş olsun. Lazerle varis tedavisi için Ankara'ya kendi aracınız ile gelseniz bile dönüşte arabayı kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Ankara dönüşü için yanınızda bir arkadaşınız veya akrabanız olsa daha iyi olur.

Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0312 224 13140532 385 3193