1. HASTA YORUMLARI
 2. SIK SORULANLAR
Ankara Varis TedavisiANKARA VARİS TEDAVİSİ
 1. HASTA YORUMLARI
 2. +90312 224 1314
Ankara Varis TedavisiAnkara Varis Tedavisi
Merhaba;Size hangi konuda yardımcı olabiliriz ?

Varis Tedavisi

Varis Tedavisi Ankara

Varis hastalığı sadece bilimsel yöntemler ile tedavi edilmesi gereken bir sağlık sorunudur. Varis hastalığının erken teşhisi varis tedavisinin daha hızlı ve kolay olmasını sağlar. Erken dönemde varis tedavisinin de daha ekonomik olacağını gözden kaçırmamak gerekir.

Varis Tedavisi

Varis hastalığının bacaklarınızda yaratacağı yaralar ve kanamaların oluşmasını beklemeden tedavi edilmesinde çok büyük yarar vardır. Burada kısa kısa varis tedavisi yöntemleri hakkında açıklamalar yapacağız. Varis tedavisi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi yazımı okumaya devam edebilirsiniz.

Varis Tedavisi Yöntemleri

 • Ameliyatsız Varis Tedavi
 • Lazer Varis Tedavisi
 • Köpükle Varis Tedavisi
 • Skleroterapi

Ameliyatsız Varis Tedavi

Önemli miktarda teknolojik yatırım ve yeterli girişimsel radyoloji uzmanının bulunduğu hastanelerde uygulanabilen ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri ülkemizde çok az hastanede uygulanabilmektedir.

Girişimsel Radyoloji Uzmanı Dr. Rengin Türkgüler tarafından 2010 yılından bu yana aktif olarak uygulanmakta olan damar içi lazerle varis tedavisi varis hastalığının sonlandırılmasında son derece olumlu sonuçlar vermektedir.

Lazer Varis Tedavisi

Lazerle varis tedavisi bilinenin aksine sadece cilt yüzeyinden kılcal damarlara uygulanan bir varis tedavisi yöntemi değildir. Aslında lazerle varis tedavisi olarak anlaşılması gereken tedavi yöntemi EVLA olmalıdır. Lazerle varis tedavisinde bir lazer fiberi varisli damarın içine yerleştirilir. Böylece varisli damarın iç cidarı bu lazer fiberinin yardımı ile yakılarak kapatılabilir. Bu tedavinin sonrasında varisli damar bir daha açılmamak üzere tamamen kapanır. Bu tedavinin sonrasında çevredeki kılcal ve orta kalınlıktaki varisli damarlara köpük tedavisi ya da skleroterapi uygulanmaktadır.

Köpükle Varis Tedavisi

Varis tedavisinde en fazla uygulama alanı bulmuş olan yöntemlerden biri de köpük tedavisi olmuştur. Köpük tedavisi için kullanılan ilacın damar içine uygulanmasından önce ilacın özel yöntemlerle köpürtülmesinden sonra kullanılmasına köpük tedavisi denilmektedir. Bu sayede varisli damarın içine köpürtülmüş şekilde verilen ilaç varisli damarın kapanmasını sağlamaktadır. İlacın damar içine verilmesi sırasında çevre dokuların arasına kaçırılmaması çok önemlidir. Bu nedenle tedavinin ultrason eşliğinde yapılması çok büyük bir önem arz etmektedir.

Skleroterapi

Köpük tedavisine çok benzeyen bir varis tedavisi yöntemi olan skleroterapide de iğne ile varisli damarın içine ilaç verilmektedir. Verilen ilacın damarın içini kapatması için tedavi sonrasında damar üzerine baskı uygulamak için varis çorabı giyilmesi gerekir. Bu tedaviden sonra bir müddet varis çorabı giyilmesi varis tedavisinin başarısına çok büyük katkı sağlamaktadır. Özellikle kılcal varislerin tedavisinde kullanılan skleroterapi varis hastalarının son yıllarda en çok başvurdukları yöntemlerden biri olmuştur. Ancak skleroterapi uygulanmasında da çok dikkatli olunması gereklidir. Zira kullanılan ilaç kas dokularının arasına kaçırılacak olursa açık yaraların oluşması mümkündür. Bu nedenle skleroterapinin bu konuda uzman kişiler tarafından uygulanması gerekir.

Ameliyatsız Varis Tedavi Avantajları Nelerdir?

Yukarıda saydığımız ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri, uygulanan yönteme bağlı olarak 15 dakika ile 45 dakika arasında sürmektedir. Köpük tedavisi ve skleroterapi için seans başına 15 dakika gerektiği halde EVLA yani damar içi lazerle varis tedavisi için 45 dakikalık bir tedavi süresi öngörülmektedir.

Köpükle varis tedavisi ve skleroterapi ile varis tedavisi yöntemlerinden hemen sonra işinize evinize yürüyerek gidebilir. Hatta öğlen arasında tedavinizi olup öğleden sonra işe devam bile edebilirsiniz.

Ameliyatsız Varis Tedavisi İzle

Ameliyatsız varis tedavisi oldukça konforlu ve hızlı şekilde yapılabilmektedir. Varis hastalığının tedavi yöntemlerinden biri olan köpük tedavisine ilişkin video aşağıda bulunmaktadır. Ameliyatsız varis tedavisini aşağıda izleyebilirsiniz.

Varis Ameliyatı

2000 li yıllara kadar varis hastalının yegane yöntemi varis ameliyatı olmaktı. Varis hastalığının tedavisi kalp damar cerrahları tarafından ameliyat ile tedavi edilmekteydi. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte girişimsel radyolojinin alanına giren varis hastalığı artık ameliyatsız olarak girişimsel radyoloji uzmanları tarafından tedavi edilmeye başlanmıştır. Zaten ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerini de girişimsel radyoloji uzmanı Dr. Robert Min geliştirmiştir.

Bitkisel Varis Tedavisi

Varis hastalığı bacak toplardamarlarının genişlemesi ile ortaya çıkan bir hastalıktır. Genişlemiş bir damarın her hangi bir ilaçla ya da bitkisel yöntemle yeniden daralması ve toplanması mümkün değildir. Bu konuda yazılan yazılar kesinlikle gerçekleri yansıtmamaktadır. Aynı şekilde varis kremi de varis hastalığını tedavi imkanı yoktur.

Varis Çorabı

Varis hastalığının ilk aşamalarında varisin ilerlemesini önlemek için başvurulan varis çorabı gerçekten de varisin ilerlemesini önlemekte iyi bir çözümdür. Ancak sadece ilerlemeyi yavaşlatır. Varis çorabı varisi tedavi eden bir araç değildir. Bu nedenle varis çorabına güvenerek varis hastalığını tedavi ettirmemek büyük bir yanlış olacaktır.

Varis Tedavi Edilmediğinde Ne Olur?

Varisli damar tedavi edilmediğinde bacak dokuları içine kirli kan sızmaya başlar. Daha sonra damarların bağlı olduğu kılcal varislerin miktarında artış olur. Varise bağlı şikayetler artar. Kaşıntı ve ağrıda artış görülür. İlerleyen aşamalarda varis yaraları oluşmaya başlar. Dolaşım bozukluğu düzeltilmediği müddetçe bu yaralar iyileşmez. Bu nedenle varis yaralarının tedavisine geçilmeden önce varis tedavisi yaptırılması gereklidir.

Varis Ülseri Tedavi Edilebilir

Varis ülseri yukarıda anlattığımız şekilde varis hastalığının ilerleyen aşamalarında ortaya çıkan bir varis hastalığı belirtisidir. Varis ülserleri bacak toplardamarlarındaki bozulmadan kaynaklanan dolaşım bozukluğunun bir sonucudur. Bu dolaşım bozukluğu nedeniyle kirli kanın bacaktan uzaklaştırılamaması nedeniyle varis ülseri oluşur. Varis ülserinin tedavisi mümkündür. Ancak bunun öncesinde varisli damarların kapatılması ve dolaşım bozukluğunun çözülmesi gereklidir.

Varis hastalığının tedavisi sonrasında varisin neden olduğu varis ülseri çoğunlukla kendiliğinden iyileşir. Çünkü yaraların oluşmasına neden olan sorun çözülmüştür. Ancak iyileşmesinin hızlanmasını sağlamak için kliniğimizde PRP tedavisi de uygulanmaktadır. PRP ile varis ülserinin iyileşme sürecinde büyük bir hızlanma elde edilmiştir.

Varis TedavisiHasta Yorumları2
 • Şişliklerim ve ağrılarım gitti. 02.07.2017

  Öğretmen olduğumdan, varis bizim meslek hastalığımız ve uzun senelerdir de bu sıkıntıyı yaşıyorum. 1992 yılında bir kere cerrahi operasyon geçirdim. Fakat sonuç alamadım. Bacaklarımda şişme, şekil bozukluğu ve ağrı her geçin sene artıyordu. İnternette gördük önce olur mu olmaz mı gibi bir düşüncemiz vardı. Bir gidelim görelim dedik. İyiki de demişiz. Bir sene oldu ve şekil bozukluklarım toplandı. Şişliklerim ve ağrılarım gitti. Oldukça memnunum ve herkese de tavsiye ediyorum.

  İbrahim Halil Akansu

 • Varislerden çok kısa bir sürede kurtuldum. 29.06.2017

  Başta Rengin Türkgüler hocam olmak üzere ekibine çok teşekkür ederim. Yaklaşik 10 yıl gibi uzun süredir rahatsız Olduğum varislerden çok kısa bir sûrede kurtuldum her şeyden önce tedavi öncesi Güleryüz ilgi alaka beni en mutlu eden faktördür,burdan herkese Gönül rahatlığı ile varis sıkıntısı olanlara kişilere rengin Hocamı tavsiye ederim. Başarılarınızın devamını dilerim.

Varis TedavisiSık Sorulan Sorular5
 • Varis Doktoru Bana Nasıl Yardımcı Olabilir?

  Bir doktor, tıbbi geçmişinizi dikkatlice gözden geçirerek ve renkli Doppler ultrason gibi invazif olmayan tanı tekniklerini kullanarak tıbbi muayene yaparak, hastalığın nedenini ve ilgili bozuklukları tespit edebilir ve sorunu çözmek için uygun konservatif veya girişimsel tedavi prosedürünü önerebilir. 

  Öneriler ve tespitler ışığında varis hastalığından kurtulmanız mümkün olabilir. 

 • Lazerle Varis Tedavisinde Anestezi Verilir Mi?
  Lazerle varis tedavisinde anestezi verilmez.

  Lazerle varis tedavisi esnasında hastalara işlem esnasında genel anestezi uygulanmaz. Hasta işlem esnasında uyanıktır. Doktorla sohbet edebilir ve işleme yardım eden ekibi izleyebilir. İşlem esnasında kimi hastalar kitap dahi okumaktadır. İşlemin temelinde ameliyatsız tedavi olduğu için bacakta işlem esnasında duyulabilecek düşük seviyedeki ağrının hissedilmemesi için tümesan anestezi yani bölgesel anestezi uygulanır.

  Hasta tedaviye yürüyerek gelir ve yaklaşık 1 saat sonra yürüyerek evine gidebilir. Yaşamına kaldığı yerden devam edebilir.

 • Varis Neden Olur Nasıl Geçer?

  Varis bacak toplardamarlarının görevini yapamaması dolayısıyla oluşur.

  Bacak toplardamarları görevlerini damar içinde bulunan ve kanın sadece yukarıya doğru akmasını sağlayan kapakçıklar sayesinde yaparlar. Bu kapakçıkların kanı aşağı kaçırması ile birlikte toplardamar görevini yapamaz hale gelir ve içindeki kanın oluşturduğu basınç ile genişlemeye başlar. Genişleyen damar içindeki kapakçıklar daha da bozularak artık hiç işlev göremez hale gelir.

  Varis herhangi ilaç ile bitkisel tedavi ile ya da kremle geçmez. Varis olmuş damarın çapının daralması fiziken mümkün değildir. Kullanılacak kremler ilaçlar ve bitkisel kürler tedavi etmez, şikayetleri geçici olarak hafifletebilir.

  Bu nedenle varis ya eski yöntem olan ameliyatla varis tedavisi, ya da ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri ile tedavi edilir.

  Ameliyatsı varis tedavisi yöntemleri; 
  • Lazerle varis tedavisi 
  • Buharla varis tedavisi 
  • Radyofrekans ile varis tedavisi
  • Köpükle varis tedavisi ve 
  • Skleroterapidir. 

  Zamk ile varis tedavisi de son zamanlarda ülkemizde uygulanmakla birlikte klinik sonuçları halen çok netleşmemiş olduğundan ve kullanılan malzemenin dolaşıma geçmesi riskinden dolayı kliniğimizde tercih edilmemektedir.

 • Varis Şikayetleri Nasıl Azalır?

  Varis şikayetlerinin azalması ve rahatlama hissedilmesi için bazı gerçekleştirilmesi gereken uygulamalar mevcuttur. Dilerseniz bunları sayalım;

  1- Egzersiz Yapılmalı
  Anlaşıldığı üzere varis hareketsizlikten dolayı ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Dolayısıyla şikayetlerde hareketsiz kalındığı süre ortaya menfaat. Küçük egzersizler, bacak hareketleri, bisiklet sürmek yahut yüzmek bunun gibi aktiveteler ile şikayetlerden uzaklaşmak olası olabilmekte.

  2- Kilo alınmamalı aşırı kilolar verilmeli
  Fazla kilolu kişilerin bacaklarına binen yükte artış gösterdiğinden şikayetler artabilir. Dolayısıyla kilo vermek bir çok aşırı fazla sıhhat sorununda fayda gösterdiği gibi variste de işe yarayacaktır.

  3- Doğru pabuç seçimi
  Fazla yüksek topuklu yahut ayağa küçük gelen ve sıkan ayakkabıların tercih edilmesi de şikayetlerin artmasına yol açar. Dolayısıyla ayakta sorunsuz duran ve çok fazla hafif topukları yüksek olan ayakkabıların tercih edilmesi gerekmektedir.

  4- Bacakları yukarıda tutarak istirahat etmek
  Gün arasında akşama doğru artış işaret eden ağırlık ve yorulmak hissini bireyler evlerine giderek istirahat ederek atmak isterler. Bacaklar kalp seviyesinden daha üstte durmak şekli ile yapılacak olan istirahatler son derece yarar sağlıyor.

  5- Uzun süre oturmak ve dinlenmek
  eğer ayakta fazla zaman durdunuz ve yorulduysanız ve ya şikayetleriniz artış gösterdiyse oturmalı ve uzun bir süre dinlenmeniz gerekebilir.

  6- Bacak bacak üstüne atmamak
  Bir çok uzmana göre bacak bacak üstüne atmak kan dolaşımını yavaşlatmaktadır, dolayısıyla bu da varislerin artışına sebep olabileceği benzeri varis oluşumuna da yol açabilmektedir.

 • Varis Çorapları Şikayetleri Azaltmada işe Yarıyor mu?

  Bazı varis hastaları muayene olmak için maalesef aile hekimlerine ya da varis hakkında bilgisiz farklı doktorlara gitme gereği duyarlar. Bu doktorlar varis konusu için yetersiz bilgiye sahip oldukları için varis çorabı reçete etmektedirler. Hasta da bu çorabı temin edip kullandığında varislerinin tamamen geçeceğini ümit eder başka bir tedbir almaz.

  Burada bilinmesi gerek en mühim etken varis çoraplarının asla tedavi etme özelliğinin olmamasıdır. Bu çoraplar sadece şikayetlerin azaltılması yönünde kullanılması gereken araçlardır.

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • A
  Ayşegül16.07.2023

  Rengin Hanım merhaba uzun yıllardır varis hastasıyım. Defalarca doppler çektirdim ve venöz reflüm var. Artık etek şort giyemiyorum ve görüntüden oldukça rahatsız oluyorum. reflüye rağmen görüntüyü kurtarmak adına ameliyatsız tedavi olabilir miyim? yani tekrarladıkça yeniden varisleri skleroterapi ya da evla ile tedavi etseniz, bu bir sorun yaratır mı?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Ayşegül hanım merhaba. İç varis, venöz yetmezlik, ameliyat gereken varisli damarlara EVLA (ENDOVENÖZ LAZER ABLASYON),kılcal orta seviye varislere Skleroterapi Köpük Tedavisi uyguluyorum. İşlem yapılan damarlarda herhangi bir tekrarlama söz konusu olmuyor. Yılar içinde vücudun oluşturduğu yeni varislere tekrar Skleroterapi tedavisi ile müdahale edebiliyorum, bir sakınca olmuyor. Daha detaylı bilgi için sizi 0532 385 31 93 numaralı hattımızdan aradılar fakat ulaşamadılar. Bizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. İyi günler dilerim .

 • C
  Cansu21.12.2022

  Merhaba, zamk tedavisi yapıyor musunuz,yapıyorsanız ücreti ne kadar ?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Cansu hanım merhaba ZAMK tedavisi yapıyorum, pek önerdiğim bir tedavi de değil. Sevgiler...

 • S
  Sevil Baydemir21.06.2020

  Benim bacaklarımda varis değil ama kılcal damar çok fazla. Bunlar için de yapılabiliyor mu bu tedavi?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Sevil hanım merhaba. Kılcal ve orta dereceli damarlara köpük skleroterapi tedavisi uyguluyorum. Detaylı bilgi için 0532 385 31 93 numaralı klinik hattımızı arayabilirseniz size yardımcı olacaklar. Teşekkürler.

 • A
  Ali Ihsan21.03.2020

  Zamk tedavisi yapiyormusunuz. Esim tedavi gormustu varis icin lakin gorunum olarak pek etkili olmadi. Gorsel olarak zamk tedavisini onerdiler. Eger sizler yapa biliyorsaniz iletisime gecmek isterim. Saygilar....

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Ali bey merhabalar. Uyguladığım tedaviler kılcal ve orta dereceli varisler varsa köpük skleroterapi tedavisidir. İlerlemiş damarlara da EVLA (Endovenöz Lazer Ablasyon) tedavisi yapıyorum. Daha detaylı bilgi için sizinle iletişim sağlayacaklar.Teşekkürler.

 • O
  Orhan Telci20.03.2020

  SGK veya ÖZEL SİGORTA varis tedavisi ücretlerini karşılıyor mu?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Orhan bey merhaba SGK ile anlaşmamız yok ama özel sağlık sigortası ile anlaşmamız vardır. Detaylı bilgi için 0532 385 31 93 numaralı telefonumuzu ararsanız size yardımcı olacaklardır.

 • E
  Evrim04.02.2020

  Annem 65 yaşında yüzeyde belirgin varisi var bu ameliyatsız yapıştırma yöntemi uygulanabilir mi fiyat ne olur acaba

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhabalar öncelikle geçmiş olsun. Yüzeyde kılcal ve orta dereceli varislere köpük skleroterapi tedavisi uyguluyorum . Daha detaylı bilgi için 0532 385 31 93 yada (0312) 224 13 14 numaralı telefonlarımızı ararsanız size detaylı bilgi vereceklerdir. Teşekkürler.

 • H
  Hakan Ceyhan23.08.2019

  Ben nigdeden yaziyorum esim icin varis tedavisi geldigimizde hemen yapiyormu

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Hakan bey merhabalar. Geldiğiniz gün işlemlere başlayabilirim ama maksimum 3 günü gözden çıkarmanızı iletmek isterim. Seanslar ve tedaviler muayeneden sonra belli oluyor. Geçmiş olsun, görüşmek dileğiyle.

 • H
  Hikmet Ünsal13.07.2019

  Varisli bacak damarına lazer veya köpük yöntemi ile operasyon yaptırmak istiyorum bir bacak fiyat nekadar olur bende sağlık personeliyim

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Hikmet bey merhabalar. Fiyatlandırmamız muayeneden sonra belli oluyor . Sağlık personellerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Teşekkürler.

 • Ö
  Özlem Coşkun07.06.2019

  2015te BT tetkikinde sol renal venin superior mezenterik arter-aort arasindaki capta daralmaya bagli nutcrucjer sendromu(?) sol ovarian venseki basinc artisi sonucu variköz venlerle birlikte pelvik konjesyon yaziyor. Sonrasinda hamilelik gecirdim ve bu surecte hubor 3500 igne kullandim.gecen ay doktorum bir varis ilacı verdi kullaniyorum köpuk tedavisi olsan iyi olur ama emzirdigim icin seneye kışa girerken yaptir dedi.gozle gorulur cok belirgin varis yok ama agri var ve diz kapaklarimin arkalari sislik var.yasim 32. Köpuk tedavisi sizce uygun olur mu en azindan oralarda varis olmaz dedi kim tarafindan yapilmali radyolog mu kalp damar doktoru mu yapiyor? Bir de bursadaki bir radyolog damari yakip kapatabilecegini soylemisti ama bu hangi asamada uygulanmalı? Rahatsizligim ne derece onemli ve hangi tedavi uygun olur bilgilendirir misiniz tesekkurler

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Geçmiş olsun Özlem hanım, Doppler ultrason ile bacaklarınızın ayrıntılı değerlendirilmesi gerekmektedir. NUTCRACKER sendromu varyasyonel bir durumdur. Tedavi edilemez. Doktorunuzun önerdiği gibi ilaçları kullanmaya devam edin. İyi günler dilerim.

 • M
  Merve Şafak02.04.2019

  Merhabalar, Dopler çekildikten sonra damar tıkanıklığı çıktı ve 3 .evrede olduğumu söyledi doktor,Ameliyatsız bir çözümü var mı?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhabalar Merve hanım. Öncelikle geçmiş olsun. Ben varis tedavisi yapıyorum. Damar tıkanıklığı gibi durumlarda çeşitli tedavi yöntemleri mevcuttur elbette. Fakat takibinde olduğunuz doktorunuz ile uyum halinde olursanız size daha iyi bilgiler verecek ve tedavinizi belirleyecektir.Teşekkürler.

 • S
  Senem13.03.2019

  Ben Zonguldak Ereğli’de yaşıyorum! Kalp damar cerrahı tarafından ameliyat denildi.Sizde olabilirmiyim ve fiyatı nedir acaba? Teşekkürler

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Senem hanım merhabalar. Varis ameliyatları benim pek sıcak bakmadığım tedavi yöntemidir. Ben ameliyatsız varis tedavisi yapıyorum. Bu tedavide kesi,dikiş,anestezi almıyorsunuz. Herhangi bir yatak istirahati gerektirmeden tedaviden sonra yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Endo Venöz Lazer Ablasyon (EVLA) tedavisi ile ameliyatsız varis tedavisi olmanız mümkündür. Daha detaylı bilgi için bize bırakmış olduğunuz telefon numarasından sizi arayacaklardır. Teşekkürler.

 • I
  Ishak Artiş20.01.2019

  Merhabalar hocam benimde ayaklarim çok agiriyor yani sürekli hareket halinde olmam lazim ve şuan ayaklarimda topuk üstünde hafif kilcal damarlarda kirmizilar oluşmus ve varis olusumundan ve ilerlemesinden korkuyorum bu konuda ameliyatla eğer köpük tedavisi yapilirsa daha sonrada tekrardan varis oluşurmu ?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  İshak Bey merhabalar. Geçmiş olsun. Kılcal ve orta dereceli varislere köpük skleroterapi tedavisi uyguluyorum. Kolay ve sağlıklı bir yöntemdir. Benim yaptığım damarlarda herhangi bir tekrarlama olmuyor. Hekiminize de bağlıdır. Biran önce tedavi olmanızı öneririm. Baskıya ve kaşımalara bağlı olarak bilek kısımlarında varis yaraları oluşabilir ve hayatınızı olumsuz yönden etkiler. Detaylı bilgi için bize bırakmış olduğunuz telefon numaradan sizi arayacaklardır.Teşekkürler.

 • Y
  Yalçın Kartal20.01.2019

  bacaklarımdaki varis sorunu çözmek için bir Ankara da varis tedavi merkezine gittim. doğru düzgün muayene etmeden hemen tedavi yapalım dediler. şüphelendim tedavi olmadan çıktım. size gelmek istiyorum. hasta yorumlarınız çok iyi ama muayene etmeden tedavi yapmıyorsanız geleceğim. telefonla bilgi verir misiniz.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Yalçın bey merhaba, bacak varisi gözle muayene edilerek teşhis edilemez. Bu konudaki şüpheniz son derece yerinde. Biz kliniğimizde varis teşhisi için ayakta renkli doppler ultrason yapıyoruz. Venöz haritama sonrası varisin varlığını kesin olarak tespit ettikten sonra bacaklarınızdaki varis tedavisi için planlama yapıyoruz. Daha ayrıntılı bilgi için sizi telefonla arayacağız.

 • C
  Can Kantar12.01.2019

  Hocam benim eşimde kılcal varisler var daha önce muayene olduk bir yere ama ilaçları bizim almamızı istediler siz bu ilaçları karşılıyormuşsunuz ve skleroterapi köpük tedavi,si kaç seans sürer

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Can bey merhabalar,öncelikle geçmiş olsun. İlaçlar ve tedavi boyunca gerekli tüm malzemeler bana aittir. Seans belirlemek için önce hastamızı muayene etmem gerekmektedir. Tek seansta da bite bilir bir kaç seansında bulabilir. Detaylı bilgi için 0532 385 31 93 numaralı telefon numaramızı ararsanız size yardımcı olacaklardır. Teşekkürler.

 • A
  Aynur Girişken12.01.2019

  Hocam merhaba ben ankarada yaşıyorum, doğumdan sonra varislerim oldu tedavi olmak istyorum size yazlıan yorumları görünce çok memnun kaldım gördüklerime adres ve fiyat bilgisi alabilirmiyim

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Aynur hanım geçmiş olsun ,teşekkür ederim. Detaylı bilgi ve randevu için 0532 385 31 93 numaralı telefon numaramızı ararsanız size yardımcı olacaklardır.

 • A
  Asu08.01.2019

  Hocam merhaba, Varis tedavisi olanlar bu tedaviden sonra hangi konulara dikkat etmesi gerekir. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Asu hanım merhaba. Kilo artışına,dar kot veya giysilerden uzak durmaya,çok ayakta kaldıklarında varis çorabı giymeye vb. konularda çok dikkat ederlerse hem tedavi olan damarları hemde sağlıklı damarları korumuş oluyorlar.

 • H
  Hayriye Kartal02.01.2019

  Benim bir sorum olacaktı. Varis tedavisi bitkisel yöntemler konusunda hangi yöntemi tavsiye edersiniz.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Varis tedavisi bitkisel yöntemler ile tedavi edilmez. Bu nedenle bu konudaki yanlış bilgilerden uzak durmanızı ve en kısa zamanda bir doktora muayene olmanızı ve tedavi olmanızı tavsiye ederiz.

 • A
  Alime Kurtaran27.12.2018

  Bacaklarımdaki Varis Ankara da bulunan bir merkezde daha önce tedavi edilmeye çalışıldı. Ancak bir türlü başarılı olamadılar. 6, seans yapıldığında bir daha gelmeyeceğim dedim ve çıktım. Doktorun yaptığı iş hiçbir işe yaramadı. Bir sürü param gitti. Size gelsem aynı şey başıma gelebilir mi? Artık bıktım.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Alime hanım çok geçmiş olsun. On bir seneyi aşkın varis tedavisi yapıyorum. Hastalarımda hiç bir sorun yaşamadım. Seansınız ve tedavi yönteminiz için öncelikle sizi muayene etmem,doppler ultrason çekmem gerekmektedir. Sonuca göre uygun olan tedaviyi yapar ve varislerinizden kurtulmanızı sağlarım. 0532 385 31 93 Detaylı bilgi ve randevu için 0532 385 31 93 numaralı telefon numaramızdan bizi araya bilirsiniz.Teşekkürler diliyorum.

 • E
  Ersin Ertuğrul13.12.2018

  hocam merhaba, benim yaklaşık 3 yıldır bacaklarımda ağrılar var. bu ağrılar sizin yazınıza göre varis belirtisi gibi görünüyor. benim ne zaman tedavi olmam gerekiyor. şimdi sadece varis ağrısı oluyor. hiçbir damar görünmüyor. teşekkürler.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Ersin be öncelikle geçmiş olsun. Varisli damarlar kendini yüzeyde gösterdiği kadar derin sistemde de belli edebiliyor. Bunun tanısını ve tedavisini belirlemem için sizi muayene etmem ve doppler US çekmem gerekmektedir. Detaylı bilgi için 0532 385 31 93 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.Teşekkürler.

 • H
  Hayriye Algül01.12.2018

  Varis tedavisinin yapılmasından önce bizden yapmamazı istediğiniz bir hazırlık var mıdır. Bir de varis tedavisi fiyatları hakkında bilgi verir misiniz?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Herhangi bir hazırlık istemiyoruz. Yürüyerek gelip gidiyorsunuz. Sadece varis çorabı almanız yeterli olacaktır. 0532 385 31 93 numaralı hattımızdan fiyat ve randevu için bize ulaşabilirsiniz.

 • H
  Handan Keskin30.10.2018

  Ankarada varis tedavisi yapan doktorlar hakkında arama yaparken size ulaştım. Bu tedaviyi radyoloji uzmanları mı yoksa kalp damar cerrahları mı yapar. Kafama takıldı. Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Ankarada varis tedavisi yapan doktorlar kalp damar cerrahları, genel cerrahlar ve girişimsel radyoloji uzmanlarıdır. Girişimsel radyoloji uzmanları farklı olarak varis hastalığını ameliyatsız olarak tedavi ederler. Kalp damar cerrahları ve genel cerrahlar ise girişimsel radyologlar gibi değil ameliyat ile varisi tedavi ederler. Ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri girişimsel radyoloji uzmanları tarafından bulunmuş yöntemlerdir ve dünyada halen girişimsel radyoloji uzmanları tarafından uygulanmaktadır.

 • E
  Erhan Usta24.10.2018

  varislerin tedavisinde uyguladığınız yöntem sonrasında ne kadar zamanda iyileşme oluyor.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhabalar Erhan Bey. Tedaviye yürüyerek gelip,yürüyerek geliyorsunuz. Ağrılardan kurtuluyorsunuz fakat emilip yok olması 3-6 ay alıyor. Çünkü damarı koparıp bırakmıyorum,yerinde bırakıyorum.Bizim için öncelik ağrılardan ve oluşabilecek ciddi komplikasyonları önlemektir.

 • M
  Merve17.10.2018

  Rengin Hanım Merhabalar Sizden nasıl randevu alabilirim?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhabalar merve hanım bize bırakmış olduğunuz telefon numarasından size ulaşacağız.

 • O
  Ozan Uzun11.10.2018

  Rengin hanım ben ilkokul öğretmeniyim. Son zamanlarda bacaklarımda şiddetli ağrılar ve ayaklarımda yanma şikayetim oluşmaya başladı. Sitenizden okuduğum kadarıyla varis olmuşum. Varis tedavisi fiyatları hakkında bilgi verir misiniz?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Ozan bey geçmiş olsun.Çok ayakta kaldığınızdan dolayı meslek hastalığı olarak da tanımlanan varis oluşumunuz olmuş olabilir. Kesin tanı için size ayakta doppler us çekmem gerekir. Detaylı bilgi için bize 0532 385 31 93 telefon numaranızdan ulaşabilirsiniz.

 • I
  Ismail Hakkı Üte30.03.2018

  Tedavi olmak istiyorum. Randevu verin görüşelim.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  İsmail bey geçmiş olsun, Varis muayenesi için 0 312 224 13 14 numaralı telefondan mesai saatleri içinde randevu alabilirsiniz.

Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0312 224 13140532 385 3193