1. HASTA YORUMLARI
 2. SIK SORULANLAR
Ankara Varis TedavisiANKARA VARİS TEDAVİSİ
 1. HASTA YORUMLARI
 2. +90312 224 1314
Ankara Varis TedavisiAnkara Varis Tedavisi
Merhaba;Size hangi konuda yardımcı olabiliriz ?

Ameliyatsız Varis Tedavisi

Varis hastalığının sonlandırılması için geçmişte uygulanan yöntemlerde oldukça ağrılı ve uzun iyileşme süreleri oluyordu. Ancak gelişen teknoloji sayesinde bulunan yeni varis tedavisi yöntemleri varis hastalarına hızlı ve konforlu tedavi imkânı sağlamıştır. Burada ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri anlatılmaktadır. Varis belirtileri görülmesi üzerine varis tedavisi kararı alındığında ameliyatsız varis tedavisi yöntemleri en iyi çözümdür. 

Ameliyatsız Varis Tedavisi

Ameliyatsız Varis Tedavisi

Toplumda en fazla görülen damar hastalıklarından biri olan varis hastalığı kadınların dörtte birinde, erkeklerin ise beşte birinde görülmektedir. Varisin nedenleri, belirtileri, ortaya çıkardığı şikayetler, varis hastalığından korunma yöntemleri ve varisten kurtulma yöntemleri hakkında sitemizde ayrıntılı şekilde açıklanmıştır. Bu konulara ilişkin başlıkları inceleyebilirsiniz. Bu yazımızda ise ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerine değineceğiz.

Varis Nasıl Geçer, Ne Yapmalı?

Kılcal damar varisleri dışında her türlü varislerin tedavi edilmesi kesinlikle zorunludur. Zira bu hastalık tedavi edilmediği takdirde ilerleyen aşamalarda şikayetlerde artma, kaşıntı, ağrının yanı sıra varis yaraların açılması kaçınılmaz olacaktır. Varisten kurtulmak için ilaç, krem, varis çorabı gibi bitkisel varis tedavisi yöntemlerinin de hiçbir faydası olmayacaktır. Varisi sonlandırmak için sadece bilimsel yöntemlere başvurulması gerekir. Bilimsel olmayan hiçbir yöntemin varis hastalığını sonlandırma ihtimali dahi yoktur.

Varis hastalığının tedavisi için kliniğimizde uyguladığımız yöntemler; lazerle varis tedavisi, köpük tedavisi ve skleroterapi olarak sayılabilir.

Lazerle Varis Tedavisi  

Kliniğimizde uygulamakta olduğumuz varis tedavi yöntemlerinden en modern olanı lazerle varis tedavisidir. Lazerle varis tedavisi kılcal varislere cilt yüzeyinden uygulanan yöntem değildir. Bizim uyguladığımız lazerli varis tedavisi yöntemi lazer epilasyon gibi bir yöntem değildir. Kliniğimizde uyguladığımız lazerli varis tedavisi yöntemi çok genişlemiş olan toplardamarların kapatılması için kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemin bilimsel adı “endo venöz lazer ablasyon” dur. Bu tedavinin kısa adı EVLA dır.

En kalın varislerin cilt yüzeyinden boğum boğum görülen damarların tedavisi için bu yöntem kullanılmaktadır.

Bu yöntemde damar içine yerleştirilen lazer fiberi ile varisli damarlar içten yakılarak kapatılır. Bu işlem sırasında damarların yerinin ultrason ile tespit edilmesi ve doğru yerlerin yakılarak kapatılması gerekir. Bu nedenle lazerle varis tedavisinin girişimsel radyoloji uzmanları tarafından yapılası gerekir. Ultrason ile işlemin takip edilmemesi halinde aslında varisli olmayan bir damarın kapatılması tehlikesi olabilir. Bu nedenle işleminizin ultrason eşliğinde yapılmasını talep ediniz.

Lazerle Varis Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Lazerle varis tedavisi yaklaşık olarak 30 dakika sürer. Bu tedavinin yapılması öncesinde varisli damarların kapatılacağı bacağın uyuşmasını sağlamak için bacak ana sinirine anestezi uygulanır. Böylece hasta işlem sırasında ağrı duymaz. Tedavinin yapılması sırasında yakılan damarın çevresindeki dokuların yanmasını önlemek için damar çevresine de sıvı verilir. Böylece damarların yakılması sırasında damarın çevresindeki kaslar yanmaz. Bu kasların işlem sırasında yanması halinde tedaviden sonra başka sorunlarla karşı karşıya kalınması önlenir. Bu nedenle de ultrason eşliğinde varis tedavisi yapılması çok büyük bir önem arz eder.

Lazerle varis tedavisinden sonra hasta yaklaşık 1 saatlik bir dinlenmeden sonra yürüyerek evine dönebilir. İşlemden sonra varis çorabı giydirilir. Bu çorap, işlemde yapıştırılarak kapatılan damarın iyice yapışmasını sağlamak için 1 ay süreyle giyilir. Daha sonra çorap giyilmesi gerekmez.

Kılcal Varislere Uygulanan Lazer Tedavisi Tercih Edilmez

Kılcal varislerin tedavisi için lazer enerjisini cilt yüzeyinden veren cihazların kullanımını çok fazla tavsiye etmemekteyiz. Zira bu cihazlar varisli kılcal damarları yakmak için verilen lazer ciltte ciddi yanıklara neden olabilmektedir. Bu nedenle kılcal varislerin tedavisi için skleroterapi ya da köpük tedavisi seçeneklerini kullanmaktayız.

Köpükle Varis Tedavisi

Ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerinden bir diğeri de köpükle varis tedavisidir. Bu yöntemin ayrıntılarını anlatmaya geçmeden önce belirtmek isteriz ki bu tedaviye iğne tedavisi de denildiği de olmaktadır. Kimi yerlerde bu tedaviye köpük skleroterapi olarak da isimlendirilmektedir.

Köpükle varis tedavisi varisli damarların içine verilen çok etkili aterosklerol isimli ilaç ile yapılmaktadır. Söz konusu ilaç damar içine verilmeden önce özel bir yöntemle köpürtülür. Köpük haline getirilen ilaç varisli damarın içine verilir. Bu nedenle tedaviye köpük tedavisi denilir. Köpük tedavisi için kullanılan ilaç damarın iç yüzeyine yapışır ve damarı yakarak kapatır. Bu nedenle köpük tedavisi sonrasında hafif bir yanma hissi duyulur. Böyle bir durumda köpük tedavisi sonrasında soğuk uygulama yapılması rahatlatıcı olacaktır.

Köpük Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpük tedavisi sırasında kullanılan aterosklerol isimli ilaç son derece etkili bir ilaçtır. Bu ilacın sadece damar içine verilmesi gerekir. Dokuların arasına bu ilacın kaçması halinde açık yaraların oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle köpük tedavisinin ultrason eşliğinde yapılması çok büyük önemi vardır. Ultrason ile damarın yeri tam olarak tespit edilir ve böylece damarın içine ilacın verilmesi garanti edilir. Köpük tedavisinden sonra açık yaraların oluşmaması morlukların çok az olmasını sağlamak için bu işlemin ultrason eşliğinde yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Skleroterapi

Köpük tedavisine çok benzeyen bir varis tedavisi yöntemi de skleroterapi dir. Skleroterapi sırasında aterosklerol isimli ilaç köpürtülmeden damar içine uygulanmasıdır. Skleroterapi daha çok kılcal damarlar içine uygulanmaktadır.

Skleroterapi sırasında kullanılan ilacın tipi ve dozu işlemi yapan doktor tarafından belirlenir. İşlem sırasında damar içine ilacın verilmesi çok büyük önem arz eder. Bu nedenle skleroterapi yapılırken de işlemin ultrason eşliğinde yapılmasında büyük yarar vardır.

10 – 15 dakikada Varislerinizden Kurtulun

Yukarıda anlattığımız iki yöntem; köpük tedavisi ve skleroterapi gibi yöntemlerin varis tedavisinde yeri büyüktür. Bu yöntemlerin her iki de çok hızlı bir şekilde yapılır. Tedavi yaklaşık 10 – 15 dakika içinde yapılır. Tedaviden hemen sonra hayata kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Evinizi gidebilir hatta iş yerinize dönüp işlerinize kaldığınız yerden devam bile edebilirsiniz.

Varis Tedavisi İçin Ne Kadar Öderim?

Varis tedavisi için ne kadar ödeyeceğiniz varisinizin miktarına ve tipine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Mesela kılcal varisleriniz varsa bu varislerin tedavisi için köpük tedavisi ya da skleroterapi yöntemine başvurulur. Burada da tedavinizin kaç seansta biteceğine bağlı olarak fiyat değişecektir. Örneğin tek seansta bitecek miktarda varisi olan bir hasta ile 3 seansta tedavi olacak hastanın ödeyeceği tedavi ücreti aynı olmayacaktır. Ücretlendirme seans başı olarak yapılacaktır. Her seansta bir ünite aterosklerol kullanılır. Böylece hasta tedavisinin ücretlendirmesini kendisi de bizzat çıkartabilir.

Ameliyatsız Varis Tedavisi Sonrasında Ne Yapmak Gerekir.

Ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerinin tamamında damarın kapatılması için işlem yapıldığı için kapatılan damarın kapalı kalmasını sağlamak için varis çorabı giyilmesi gerekir. Giyilen varis çorabı damarların üzerine baskı yaparak damar içinde yeniden kan akımının oluşması önlenir. Bu nedenle varis çorabının tedaviden sonra bir müddet giyilmesi çok önem arz etmektedir. Tedaviden yaklaşık 1 ay sonra bir daha varis çorabı giyilmesi gerekmeyecektir.

Ameliyatsız Varis TedavisiHasta Yorumları2
 • Varissiz bir yaşama merhaba! 20.02.2019

  Sevginin yetiştiği heryer güzeldir.

  İlk geldiğim gün bunu fark ettim ve bu güzel olan, huzur kokan ortamda enerjinin en büyüğünü yakaladım.Hastalık hangi safada olursa olsun inanmak yeterlidir.Taa Iğdır'dan güleryüzlü insanların arasına geldiğimde iğileşeceğimi fazlasıyla inandım.

  Bacaklarımın ilk hali ile şimdiki halini düşünüyorum da, mutluluktan her türden teşekkürü sığdırmak istiyorum bu sayfalara. Varissiz bir yaşama merhaba ! :)

  Herşey için çok teşekkür ederim güler yüzlü Rengin hanım ve ekibi.

  Emeğiniz ve güzel enerjiniz herkese ışık tutsun her daim.

  Sevgi ve gülen yüzünüzle her daim varolun.

  Sevgilerimle...

  Aysun TUNA

 • Bacaklarımdaki şiddetli ağrılar kalmadı. 02.07.2017

  Yaklaşık olarak  5-6 yıldır bacağımda oluşan varislerden şikayetçiydim. Televizyonda bir haber programında babamın izleyip beni uyarmasıyla varisler için köpük ve lazer tedavisinden haberim oldu. İnternet aracığıyla yapmış olduğum uzun araştırmalar sonucunda da  Dr. Rengin TÜRKGÜLER hocamla tanışma ve büyük titizlikle üzerinde durduğu tedavime başlamış oldum. Daha önce yaptığım başka görüşmelerde üstün körü tedaviye başlamalarına rağmen kendisi, ilk önce varisli bölgeyi ultrasonla tespit edip yapılacak işlemler hakkında ultrason sonucunda karar vermekte, ilk tedavime lazer ile başladım, diğer bölgelere de köpük tedavisi uygulanacak. Bacaklarımdaki şiddetli ağrılar kalmadı. Görüntü bozukluğu da yerini doğal bacak görünümüne bıraktı. Keşke daha önce olsaydım bu tedaviyi diyorum ve Rengin hocayı tanıdığım içinde bir o kadar şanslıyım diyor ve abartmada bulunmadığımı eklemek istiyorum (titiz çalışması ve insana verdiği değerle mesleğinde birçok başarıya imza atacağına eminim).

  Saygılarımla 

  Emine Demirkalp

Ameliyatsız Varis TedavisiSık Sorulan Sorular1
 • Varisten Etkilenen Damarlar Nasıl Tedavi Edilir?

  Varisli damarların konservatif tedavisi, elastik kompresyon tedavisini ve flebotropik ilaçların kullanımını içerir. Ayrıca, tedavi edilecek olan damarın yapısına ve konumuna bağlı olarak, aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi girişimsel prosedür vardır. Bu nedenle, bir varis uzmanı yapacağı ön konsültasyon, damarın değerlendirilmesi ve hasta için en iyi tedavinin seçilmesi ve açıklanması için hayati öneme sahiptir. Bu, eylemdeki "kişiye özel tedavi" kavramıdır.

  Kliniğimizde sizin durumunuz değerlendirildikten sonra size özel tedavi prosedürü tespit edilir ve uygulanır. 

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • Ö
  Özgür09.05.2022

  Merhabalar. 38 yaşındayım. Daha önce 2 defa ameliyatla varislerimi aldılar. Her iki ameliyatımda da iki vacağımdan alındı. Bilateral safenektomi de yapıldı. (Dizüstü safen duruyor) Şuan çok daha fazlasıyla vari var her iki bacağımda da. Parmak kalınlığında, şort bile giyemeyecek kadar kötü gönümlü. Aşırı derecede de ağrıyorlar. Ultrasonlarda ayrıca derin venöz yetmezlik te çıktı. Bu halde yani iki defa ameliyatla damar alınmışken (çok sayıda) ve derin venöz yetmezlik de varken EVLA uygulanabilir mi? Bacağımın görünümü Kabartma Harita gibi malesef. Devlet Hastanesindeki Kalpdamar uzmanı bile, sizin durumunuz çok farklı, ben her hamgi vir yorum hapamam, beni de aşmış sizin durumunuz, İstanbul Ankara gibi yerlerdeki çok ünlü ve çok büyük yerlerdeki Profesörlere görünmenizi tavsiye ederim demişti... Kıssadan hisse. Uzman doktor böyle söylediği için ben de korktum. Buraya cevap yazmanıza müteakiben bana e-posta ve telefonla bilgilendirme için ulaşabilir misiniz?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Özgür Bey merhaba, ameliyat sonrası bağlantılı damarlar maalesef açık kalıyor ve varis tekrarlıyor. Sizin gibi varis ameliyatsız sonrası tedavi ettiğim çok fazla hastam var ancak muayene etmeden de size kesin tedavisi olur demem pek etik olmaz. Muayene için ve detaylı işlem bilgisi için gün içinde sizi arayacak ve detaylı bilgi verecekler. Sağlıklı günler dilerim.

 • A
  Ayse Yarali25.05.2021

  bugun kopuk tedavisi oldum ama basamıyorum aci var ama kemiklerim cok agriyo ayağımı bukemiyorum 2. seans ta var gitsemmi bilemedim bu normalmi agridan kıvranıyorum yannis birsey olmus olabilirmi bilgi verebilirmisiniz

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Ayşe hanım merhaba. Tedavinizi ben yapmadığım için bilgi vermem etik olmaz. Takipli doktorunuza danışmanızı önerir, sağlıklı günler dilerim.

 • A
  Aleyna07.09.2019

  Şey annemin ayak bilekleri şişiyor ve kalın yeşil damarlar var tüm testleri yaptırdık kan tahlili felan hiç bisiysi yok dediler ama ayakları şişiyor ve ağrı fazla ayaktada duramıyor ağrıdan

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Aleyna hanım merhabalar. Kan sonucunda varisleri varsa çıkmaz. Doppler ultrason çekmemiz ve teşhis koymamız gerekiyor. İç varis, venöz yetmezlik belki pıhtı da olabilir , bu alanda uzman bir doktorun muayene etmesi gerekiyor.

 • P
  Peri Yılmaz04.09.2019

  Merhaba hocam. 30 yaşındayım. 8 aylık bir kızım var. Hamileleikte varislerim arttı. Tedavi olmak istiyorum ancak 2. bir çocuk daha düşünüyorum. Tedavi olsam da varisin hamilelikte tekrar edeceğini söylüyorlar. Gerçekliği var mıdır? Tedavi için ikinci doğumu beklemeli miyim?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Peri hanım merhabalar. Sizi önce muayene etmem gerekiyor. Damarlar ileri derecede ve pıhtı oluşturabilecek seviyedeyse hemen müdahale etmek gerekebilir. Lakin ikinci gebeliğinize kadar sorun teşkil etmeyecek durumdaysa gebelikten sonra yapılması daha iyi olur. Bunu net kararı muayeneden sonra belli olur. Çok geçmiş olsun.

 • M
  Murat Şahin04.05.2019

  Klinik adresinizi yazarmısınız

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Ufuk Üniversitesi Caddesi Farilya İş Merkezi No:56 KAT:14 Çukurambar-Çankakaya/ANKARA

 • B
  Bilal Dilki17.04.2019

  merhabalar beni sıkıntım bacaklarımda iç varis var yürüme mesafem çok kısa gittiğim doktorlar damar içindeki kapakçıkların kanı tekrar aşağı kaçırdığında bahsediyorlar bu konu hakkında bana nasıl yardımcı olursunuz.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Bilal bey merhabalar.Öncelikle geçmiş olsun. Damar genişlemesi,ameliyatlık damarlar, iç varis gibi damarların tedavisini ameliyatsız varis tedavi yöntemi olan teknolojinin son örneği olan endovenöz lazer ablasyon (EVLA) ile tedavi ediyorum. Kılcal ve orta dereceli varisleri skleroterapi köpük tedavisi yapıyorum. Sizi muayene etmeden buradan kesin bir şey söylemem pek doğru olmayacaktır. Daha detaylı bilgi ve randevu için (0312) 224 13 14 yada 0532 385 31 93 numaralı telefon numaramızı arayabilirsiniz. Teşekkürler.

 • I
  Ilker Ertürk20.01.2019

  varis tedavisi olmak istiyorum bunun için nereye gelmem gerekiyor.. lazerle varis tedavisi gerek.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  İlker bey merhaba, bacaklarınızdaki varisler için eğer lazerle varis tedavisi yapılması gerekiyorsa ise lazerle varis tedavisi Ankara da bulunan klinğimizde uygulanmaktadır. Ayrıntılı bilgiyi telefon ile alabilirsiniz.

 • E
  Ersoy Fırat27.12.2018

  7 yıldır bacaklarımda varis şikayetim devam ediyor. kullanmadığım varis ilacı kalmadı. kullanmadığım varis kremi kalmadı. bir türlü tedavi olamadım. ameliyatsız varis tedavisi ile varislere kesin çözüm sağlanabiliyor mu?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Ersoy bey öncelikle geçmiş olsun. Varislerin tedavisi krem ve ilaçlarla maalesef bir çözüm bulmuyor. Venöz yetmezlik,damar genişlemesi,derin sistemde bir varisiniz varsa ameliyatsız varis tedavisi yöntemi olan endovenöz lazer ablasyon (EVLA) tedavisi ,kılcal ve orta dereceli varislere köpük skleroterapi tedavisi uyguluyorum. Önce size doppler ultrason çekmem,muayene etmem gerekiyor. Kesin ve sağlıklı çözüm olan bu tedavi yöntemleri sayesinde varislerinizden kurtula bilirsiniz. 0532 385 31 93 numaralı klinik numaramızdan bizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Teşekkürler.

 • Y
  Yasin20.12.2018

  Hocam Mrb..Muayene ücretlimi ? ücretli ise ne kadar ?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Yasin Bey merhabalar ! bize bırakmış olduğunuz telefon numarasından sizi arayarak detaylı bilgi vereceğiz.Teşekkürler.

 • P
  Perihan Şahin03.12.2018

  Rengin hanım merhaba, bundan 8 yıl önce varis ameliyatı oldum. Ameliyat sonrası şikayetlerim azaldı. Ancak aradan geçen süre içinde yeni varisler oluştu. Bu varislerin tedavisi için size gelsem ameliyatsız varis tedavisi yapabilir misiniz. Teşekkür ederim.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Perihan hanım geçmiş olsun. Öncelikle doppler ultrason ile problemin kaynağını tespit edip varis tedavisi yapmak gerekir. Bu nedenle muayene olmak için gelmeniz gereklidir.

 • A
  Ayşe Turnalı01.12.2018

  Rengin hanım merhaba, daha önce bacaklarımdaki kılcal varisler için köpük tedavisi yapılmıştı. Ancak sürekli yenileri çıkıyor. Size gelsen bu varislerin bir daha çıkmamasını sağlayabilir misiniz? Teşekkür ederim.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba Ayşe hanım.Öncelikle geçmiş olsun. Doppler sonucunuza göre uygun olan işlemi yapıyorum. Benim yaptığım damarlarda herhangi bir tekrarlama söz konusu olmuyor. Fakat sağlıklı damarları korumak sizin elinizde.Onun eğitimini de kliniğimizde veriyoruz.Teşekkürler.

 • E
  Eralp Korur11.10.2018

  Hocam merhaba, benim varis sorunum var. bana uygulanacak varis tedavisi yöntemini nasıl tespit edebilirim. Sizce hangi tedavi yöntemini seçmeliyim.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Eralp Bey Merhabalar. Varislerde kesin tanı için ayakta Doppler US çekerek size kesin tanı koyduktan sonra venöz haritalama oluşturmam gerekmektedir. Venöz yetmezliği,damar genişlemesi veya ameliyatlık bir damarınız varsa , ameliyatsız varis tedavi yöntemi(endovenöz lazer ablasyon) uygulanmaktadır.Kılcal ve yüzeysel ince damarlarınıza da skleroterapi köpük tedavisi uygulanmaktır. Detaylı bilgi için bize 0532 385 31 93 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.

 • C
  Cengiz Mercan18.07.2018

  ameliyatsız varis tedavisi olmak için karar verdiğimizde kaç gün önceden size gelmem gerekir. Bi de varis muayenisini başka doktor yapmıştı. muayene olmadan ameliyat yapar mısınız.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Cengiz bey geçmiş olsun, Daha önce varis muayenenizi yapan doktorun muayenesine rağmen size tedavi uygulayacak isek mutlaka bizim de muayene etmemiz gerekir. Muayene sırasında renkli doppler ultrason ile bacaklarınızdaki varisli damarları tespit ediyoruz. Böylece nereye tedavi uygulayacağımızı belirliyoruz. Ayrıca tedavi için aynı gün işlem yapabiliyoruz. Uygulanacak tedaviyi planlamak için bir gün önceden telefon ile randevu alırsanız geldiğinizde zaman kaybetmeden tedavinizi yapabiliriz.

 • E
  Emrah Aldaner16.02.2018

  Hocam merhaba, bacaklarımda çok kalın varisler var. Bu varisleri muayene eden kalp damar cerrahı olan doktor mutlaka ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Sizin ameliyatsız varis tedavisi ile bunu çözme imkanınız var mıdır. Yoksa illa varis ameliyatı olmalı mıyım.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Geçmiş olsun, kalın varisler ultrason eşliğinde evla yani endo venöz lazer ablasyon ile ameliyatsız şekilde tedavi edilebilir. Ameliyattan farklı olarak ertesi gün normal hayatınıza dönebilirsiniz. Bizimle iletişime geçin. Sağlıklı günler dilerim.

Soru Sor
Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0312 224 13140532 385 3193