1. HASTA YORUMLARI
  2. SIK SORULANLAR
Ankara Varis TedavisiANKARA VARİS TEDAVİSİ
  1. HASTA YORUMLARI
  2. +90312 224 1314
Ankara Varis TedavisiAnkara Varis Tedavisi
Merhaba;Size hangi konuda yardımcı olabiliriz ?

Varise ne iyi gelir?

Varise ne iyi gelir?

Bu soru en çok sorulan sorulardan biri olmasına rağmen ne yazık ki bilimsellikten uzak yöntemler bilimsel ve tıbbi yöntemlerden çok ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle varise ne iyi gelir diye soruyorsanız yazımızı ve internet sitemizi detaylı şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz.

Öncelikle varis muayenesi olmalısınız!

Varis belirtileri ile karşılaşan kişilerin varis olup olmadıklarının tespit edilmesi tedavi edilmesinden daha önemlidir diyebiliriz. Çünkü hatalı bir teşhis en iyi tedaviyi önemsiz kılar. Varis hastası olmayan pek çok kişi varis tedavisi olduğu halde varis belirtilerinin ortadan kalkmaması üzerine kliniğimize başvurmuş ve farklı hastalıklar teşhis edilmiştir.

Örneğin bacakta ağrı şikayetiyle kliniğimize başvuran ve yıllardır varis hastalığı tedavisi gören bir ankilozan spondilit hastası doğru teşhis sonrası varis tedavisini sonlandırmış ve kendi hastalığının tedavisine devam etmiştir.

Varis muayenesi ve teşhisinde radyoloji son noktayı koyar

Varisin bacak toplardamarlarında ve kapakçıklarında bulunan bir hastalık olduğunu yukarıda ifade etmiştik. Bugüne kadar kalp damar cerrahları tarafından takip ve tedavi edilen varis hastalarının hastalıklarının teşhisini geçmişten bu yana radyologlar yapmıştır. Radyoloji uzmanları varisli damarlar üzerinde yaptıkları doppler ultrason incelemesi ile varisin varlığını teşhis edebilmektedir. Doppler ultrason ile bacak toplardamarlarındaki ters kan akışını tespit edebilmektedir.

Tedavi için bilimsel ve en son teknolojiyi kullanın

Yapılan muayene sonrasında varis hastalığı teşhisinin konulması üzerine varisin derecesine göre varis tedavisinin girişimsel radyoloji uzmanına yaptırılması en iyi seçenektir. Varisli damar içine yapılacak her türlü girişimin ultrason eşliğinde yapılması varis tedavisinin başarısına doğrudan etki etmektedir. Bu nedenle ister lazerle varis tedavisi seçeneğinde ister köpük ve skleroterapi ile varis tedavisinde ultrason tedavinin vazgeçilmez bir parçasıdır.

Bu tedavi yöntemleri dışında yazılacak varis ilaçları, varis kremleri ve varis çorapları tedavi etmek yerine tedaviyi ertelemekten başka bir şeye yaramamaktadır.

Adres Ufuk Üniversitesi Caddesi, Farilya Business Center, No: 8 Kat: 14 Ofis: 68 Çukurambar / Çankaya / Ankara Klinik 0312 224 1314 Mobil 0532 385 3193 Mail infodrrengin.com
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0312 224 13140532 385 3193